طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی

امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و استفاده از وسایل الکترونیکی باز هم بعضی وسایل از زندگی انسان ها قابل حذف نیستند. تمامی ابزار هایی که در 100 سال گذشته بر روی میز های کار وجود داشته، امروزه به نرم افزار هایی روی رایانه و تلفن همراه تبدیل شده اند. بعضی از وسایل تمام مدت مورد نیاز بوده و بدون روشن کردن سیستم های کامپیوتری باید قابل استفاده باشند. یکی از این ابزار ها تقویم ها هستند. تقسیم کردن ایام زندگی برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق به انسان ها کمک بسیاری می کند. تقویم‌ها از زمانی اختراع شدند که آدم ها احساس کردند که باید روزهای مهم خود را همیشه به یاد داشته باشند. از زمان های گذشته استفاده از تقویم مرسوم بوده است تقویم ها در گذشته روی پوست یا لوح ها قابل نوشتن و چاپ بودند. تقویم یکی از مواردی است که می‌تواند به صورت‌های متفاوتی چاپ شود که شامل رومیزی، دیواری،کتابی و … هستند. همواره یکی از وسایل پرکاربرد در هر سازمان و یا ارگان قابل استفاده روی میز هر فرد ، تقویم رومیزی می باشد. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت پست بین المللی تی ان تی TNT

(طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت پست بین المللی تی ان تی TNT)

 

تقویم رومیزی (به انگلیسی Desktop calendar) یکی از این موارد است که باعث می شود روزهای مهم انسان ها همیشه به یاد افراد بماند و بتوانند برای این روزها برنامه بریزند. تقویم رومیزی میلادی بیشترین مخاطب را در دنیا دارد که تاریخ آن‌ها به تولد حضرت مسیح باز می‌گردد و خود تاریخی ۲۰۱9ساله دارد. تقویم رومیزی هجری قمری هم که در کشورهای مسلمان کاربرد دارد و تقویم رومیزی شمسی که توسط یونانیان و ایرانیان کشف شد دقیق ترین و کامل ترین تقویم ها به شمار می آیند. تقویم رومیزی نیز در گذشته به اشکالی که امروزه ما با آن‌ها برخورد داریم  وجود نداشتند. اما امروزه تقویم های رومیزی دارای تنوع بسیار گسترده و کاربرد های مختلف، شده اند و قادرند اکثر سلیقه ها را پوشش دهند. تقویم رومیزی همان‌طور که از نام آن پیداست جهت استفاده بر روی میز در مکان های مختلف می باشد، که در ادامه به بررسی کاربرد های مختلف تقویم رومیزی می پردازیم.

کاربرد های تقویم های رومیزی

هنگامی که شما کلمه CALENDAR را می شنوید چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ آیا شما در مورد تقویم های کوچک سنتی فکر می کنید با ماه هایی که در مستطیل نمایش داده می شوند؟ این داستان قدیمی است، اما چه قدیم و چه جدید، تقویم ها وظیفه اصلی‌شان نشان دادن ایام روز و ماه و سال، است. تقویم های رومیزی نیز اولین کاربردشان، تقسیم ایام است اما چون این تقویم ها یک سال به طور مدام استفاده می شوند، می توانند هدیه ای مناسب و زیبا نیز باشند.

هدیه دادن معمولاً حس خوبی را به گیرنده انتقال می دهد. چه بسا اگر این هدیه کاربردی باشد و بتواند مورد استفاده او نیز قرار بگیرد. تقویم رومیزی که، به عنوان هدیه به دست افراد می‌رسد، معمولاً حداقل یک سال از آن استفاده می کنند. این کاربرد های تقویم رومیزی باعث شد تا شرکت های تبلیغاتی به این کالا به عنوان یک هدیه تبلیغاتی نگاه ویژه داشته باشند. برای شرکت های تبلیغاتی صرفاً طراحی و چاپ  تقویم رومیزی برای هدیه تبلیغاتی، به تنهایی کافی نیست. تقویم رومیزی را معمولاً به همراه با یک سررسید مدیریتی یا سررسید اروپایی در یک پک، هدیه می دهند. سررسید یک کالای تبلیغاتی برای شخص استفاده کننده است، و تنها یک فرد است که از آن بهره می برد. در حالی که تقویم های رومیزی علاوه بر فرد استفاده کننده، برای مراجعه کننده ها نیز، قابل استفاده است. اثر تبلیغی تقویم رومیزی برای افراد مراجعه کننده بیشتر از شخص دارنده تقویم رومیزی است به همین دلیل در کنار سررسید از تقویم رومیزی به عنوان پک تبلیغاتی استفاده می کنند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت پست بین المللی تی ان تی TNT

 

یک تقویم رومیزی را به مشتری ها و همکاران هدیه می دهند، این تقویم ها فرصتی را فراهم می کنند، تا هم گیرنده هدیه، تا پایان سال از آن استفاده می کند، و هم خدماتی که شما ارائه می دهید، یا تجارتی که دارید، را هر روز به مخاطب شما یادآوری کند. از طرف دیگر تقویم رومیزی در معرض دید هر کسی که در حال رفت آمد به آن مکان می باشد، قرار می گیرد و آن ها هم با نام و کار شما آشنا می شوند.

در سفارش تقویم های رومیزی معمولاً دو نوع تقویم مشاهده می شود. تقویم های عمومی و تقویم های اختصاصی. تقویم های اختصاصی بر اساس سفارش مشتری طراحی و چاپ می شوند.  برای اینکه به هدیه خود جنبه تبلیغاتی بدهید، بهتر است در سفارش چاپ تقویم خود، چاپ لوگو، نام و مشخصات شما را حداقل روی پایه تقویم قرار دهید. تا گیرنده هم شما را همیشه به یاد داشته باشد، و هم اگر نیاز به محصولات و خدمات شما داشت، به راحتی بتواند از طریق راه های ارتباطی و مشخصات، با شما در ارتباط باشد. حال با این شرایط شما فقط با خرید یک تقویم رومیزی خام و عمومی و هدیه دادن نمی توانید انتظار داشته باشید، تا آن تقویم رومیزی معرف شما نیز باشد. برای اینکه یک تقویم رومیزی جزء یکی از هدایای تبلیغاتی مؤثر محسوب شود، در ساده ترین حالت باید شامل کلیه اطلاعات ارتباطی، نوع خدمات یا تجارت شما باشد.

سفارش تقویم رو میزی

تقویم رومیزی یکی از هدایای ارزشمند شب عید محسوب می شود و به دلیل استفاده زیاد از تقویم رومیزی توسط افراد، شرکت ها تمایل دارند با سفارش تقویم همواره جلوی دید استفاده کنندگان باشند. تقویم رومیزی در تمام دفاتر تجاری کاربرد دارد .همین موضوع باعث می شود تا همانند یک مدار درختی تمام شرکت های صنعتی را به هم لینک می کند و باعث می شود تا جواب دهی عالی در صنعت تبلیغات داشته باشیم .

سفارش تقویم رومیزی توسط کارخانه‌ها، کارگاه ها و تولیدی ها (برای معرفی محصولاتی که تولید می کنند)، فروشگاه ها، داروخانه ها، کلینیک ها، مراکز درمانی، مراکز تجاری، برای شرکت های بارزگانی، واردات و صادرات (برای معرفی محصولاتی که وارد و یا صادر می کنند)، مجموعه های ورزشی، مراکز آموزشی، مراکز خدماتی، کلینیک ها، آژانس های مسافرتی و... به منظور ارائه تبلیغات، انجام شود. چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی برای همه مکان هایی که یک میز ثابت دارند کاربردی و مفید است. هر چه رفت و آمد به این مکان ها بیشتر باشد تأثیر گذاری تبلیغات برند شما نیز بیشتر می شود. فرآیند تولید انواع تقویم رومیزی متفاوت است و هر یک دارای مزایا و معایبی است که پیش از سفارش باید از آن‌ها مطلع شوید.

تأثیر استفاده از تقویم رومیزی در تبلیغات

هدایای تبلیغاتی چیست ؟ هدایای تبلیغاتی کالایی می باشند که برند، لوگو و یا شعار تبلیغاتی کسب و کار بر روی آن حک می شود. هدایای تبلیغاتی کاربرد گسترده ای برای معرفی یک محصول، سازمان و یا شرکت دارند. ارسال تقویم رومیزی به مشتریان و مخاطبان ارزشمند، به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل نمایید همواره اطلاعات تماس شما در دسترس آن‌ها خواهد بود و نام شرکت شما همیشه اولین نامی است که به ذهن آن‌ها خطور می کند.

تقویم رومیزی یکی از مؤثرترین روش های تبلیغاتی است، چرا که شما در هر خانه یا محل کاری بروید به ندرت میزی را می بینید که تقویم رومیزی روی آن نباشد. مزیت چاپ  و خرید تقویم رومیزی و سفارش تقویم رومیزی برای ارگان ها و شرکت ها این است که با چاپ تبلیغ خود بر روی تقویم رومیزی می توانید  به‌طور مداوم در ذهن مخاطب قرار بگیرند و هر روز تکرار شوند. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت اس جی اس SGS

( طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت اس جی اس SGS )

انواع تقویم های رو میزی

تقویم های رومیزی مناسب برای مکان های اداری و شرکت‌ها در وهله اول باید به سادگی قابلیت دسترسی به تاریخ را داشته باشد. خوانایی در این تقویم ها مهم‌ترین بخش است.  تقویم رومیزی در مدل های مختلف ، قطع های مختلف و تعداد صفحات متفاوت طراحی و تولید می شود. زیبایی تقویم رومیزی شامل چند چیز می‌شود 1.برش مدل‌دار 2. یووی  برجسته 3. سلفون مات یا براق 4. ترتیب 5. طراحی اختصاصی 6. چاپ طلاکوب یا نقره‌کوب

اما تقسیم بندی تقویم های رومیزی بر اساس معیار های مختلفی است که در ادامه به بررسی اجمالی آن‌ها می پردازیم:

 1.  جنس صفحات تقویم

 آنچه که در تمامی انواع تقویم ها ثابت است جنس صفحات تقویم است. در متریال این نوع تقویم از انواع کاغذ با گرماژ مختلف استفاده می شود برای تولید برگه های تقویم رومیزی اکثراً از کاغذهای گلاسه و در برخی موارد از کاغذ فانتزی استفاده می شود .

در تقویم های ۱۳ برگی بیشتر از کاغذ گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ استفاده می شود. ولی در تقویم های رومیزی هفته شمار چون تعداد صفحات زیاد است از گلاسه گرماژ پایین مانند ۱۳۵ یا ۱۵۰ استفاده می شود و در بغضی موارد از کاغذ فانتزی نیز استفاده می شود.

 

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس  پایه

تقویم های رومیزی دو مدل پایه دار و بدون پایه طراحی و چاپ می شوند. جنس تقویم‌های رومیزی به‌صورت کلی به دو بخش اختصاص می یابد، کی جنس صفحات تقویم و دوم جنس پایه تقویم می‌باشد.

 

 • جنس پایه تقویم رو میزی

از انواع کاغذ ها با جنس های مختلف و گرماژ های مختلف در تولید پایه تقویم رو میزی استفاده می شود. پایه تقویم باید ایستای و مقاومت لازم را برای روی میز قرار گرفتن به مدت طولانی داشته باشد. . اگر پایه ایستایی و مقاومت مناسب را نداشته باشد، تقویم پس از مدتی کج خواهد شد و یا پایه آن می‌شکند. پایه هایی که به طور معمول برای تولید تقویم رومیزی استفاده می شود به دو نوع تقسیم می شوند پایه های سخت و پایه های سست.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت زرین سوله

( طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت زرین سوله )

 • پایه سخت

متداول ترین نوع پایه در تقویم های رومیزی است که به صورت عمومی نیز توسط بسیاری از شرکت های تولید کننده ، طراحی و چاپ می شوند. برای تولید پایه های سخت از مقوای کرجی با روکش های مختلفی استفاده می کنند. این پایه به طور معمول به صورت جلد سازی شده مورد استفاده قرار می گیرد که به آن جلد سخت گفته می شود.  از متریال های مختلف می توان برای پوشش پایه سخت تقویم رومیزی استفاده کرد که پرکاربردترین آن‌ها پوشش گالینگور  یا گلاسه چاپ شده و سلفون خورده ( اصطلاحاً پایه سلفونی) می باشند. این نوع پایه به دلیل وزن نسبتاً سنگین مقوای جلدسازی ایستایی بسیار مناسبی دارد.

 

 • پایه غیر سخت (یا تقویم رومیزی مقوایی)

به منظور کاهش هزینه های تولید تقویم رومیزی در تیراژ بالا می توان پایه تقویم رومیزی را از جنس غیر سخت انتخاب کرد. برای تولید تقویم رومیزی پایه غیر سخت از مقوای ۳۰۰ گرم یا ۴۰۰ گرم گلاسه استفاده می شود و می توان طرح دلخواه را بر روی آن چاپ کرد گاهی در تولید این تقویم های رومیزی از کاغذ فانتزی نیز استفاده می شود. این محصول ایستایی خوبی بر روی میز ندارد اما با سرعت عمل بالا به چاپ می رسد و در ردیف تقویم رومیزی ارزان قیمت قرار می گیرد.

 

به طور متداول جنس پایه تقویم های رومیزی مقوای گرماژ بالا (برای جلد سازی هم استفاده می شود)، گلاسه 135، پلکسی، پلاستیک و... . در صورت استفاده از مقوا، روی پایه را می توان پوششی از جنس گالینگور، گلاسه، پارچه، سلفون و... قرار داد، که دارای رنگ های بسیاری در بازار هستند. در تقویم های عمومی تر برای پایه تقویم رومیزی از روکش با جنس گالینگور استفاده می شود. که از نظر رنج قیمت در سطح متوسط بازار است. برای تبلیغات روی این محصول از تکنیک هایی مانند طلاکوب، نقره کوب و داغ کوب استفاده می شود که بر روی تقویم از پیش تولید شده زده خواهد شد. یکی از اساس تقسیم بندی تقویم های رومیزی، بر اساس جنس  پایه می باشد، که در ادامه به بررسی اجمالی برخی از آن‌ها می پردازیم.

 • تقویم رومیزی پایه چوبی

یکی از مؤثرترین راهکارهای تبلیغاتی پرکاربرد برای نمایش محصولات و فعالیت های شرکت های تولید کننده سفارش چاپ تقویم رومیزی شکیل چوبی است. تقویم چوبی با استقبال بی نظیری از سوی مدیران شرکت های و مؤسسات مختلف جهت قرارگیری بر روی میز قرار گرفته است. زیرا مخاطبانی که این تقویم ها را دریافت می کنند حتماً به طور مداوم و یک سال از آن‌ها استفاده می کنند. ویژگی اصلی این تقویم در پایه چوبی به کار گرفته شده در ساختار آن می باشد. جنس پایه های آن از ام دی اف سه میل است،که با استفاده از چاپ لیزر برش داده می شود و به تولید می رسد. از نظر شکل ظاهری تقویم رومیزی چوبی دارای تنوع بالایی است، زیرا چوب ها به راحتی و به انواع شکل ها برش می خورند و از طرف دیگر این پایه مقاومت بالاتری نسبت به دیگر پایه ها دارد. به یاد داشته باشید قیمت تقویم های رومیزی با توجه به تعداد برگ های آن، میزان دقیقه چاپ لیزر، پایه تقویم و مدل پایه به کار گرفته شده در ساختار آن و سایز پایه محصول تعیین می شود. و تقویم هایی که پایه چوبی دارند، در حالت برابر (تعداد صفحات) در مقایسه با تقویم های پایه کاغذی، قیمت بالاتری دارند.

تفاوت در کوچک ترین اجزا و خاص بودن نوع چوب، موجب شده است که این محصول، حتی با وجود قیمت بالاتر، به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولات تبلیغاتی مورد انتخاب مشتریان قرار گیرد.

 

 • تقویم رومیزی پایه پلکسی

ورق پلکسی نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس ورق پلکسی از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است. از دیگر ویژگی های ورق پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. ورق پلکسی در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود و دارای ضخامت ها بین ۱ میلی متر تا ۴۰ میلی متر می باشد. این ویژگی ها باعث شده تا از این پلکس برای پایه تقویم رومیزی استفاده  شود. استفاده از پلکس در تقویم رومیزی، علاوه بر زیبایی های بصری، مقاومت بالایی نیز در تقویم ها ایجاد کرده است. به علاوه اینکه این تقویم های رومیزی بسیار سبک هستند. تقویم رومیزی پلکسی پایه دار با مشخصه بدنه پلکسی شفاف و انحنای صفحه اصلی خود احساسی جذاب و چشمگیر به مخاطب القا می کند. عدم پیوستگی صفحات تقویم با بدنه امکان استفاده از بدنه پلکسی آن را به عنوان قاب عکس برای سال‌ها مقدور می سازد. همچنین برای استفاده در سال های بعد می توان تنها با تهیه صفحات داخلی تقویم از قاب پلکسی استفاده چندباره نمود.

 

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی با پایه پلکسی

 

 • تقویم رومیزی پایه چوبی با جنس بدنه پلکس:

تقویم رومیزی پلکسی پایه چوبی، ترکیبی از کاغذ، چوب و پلکس، است و هماهنگی این ترکیب برای مخاطبان این نوع از تقویم رومیزی بسیار خوشایند است. همرنگ شدن بدنه شفاف پلکسی با پس زمینه های مختلف، زیبایی و کنتراست تصاویر را دوچندان می کند. ترکیب چوب و پلکس، علاوه بر زیبایی مقاومتی دوچندان در تقویم ایجاد می کند. در محیط های صنعتی که تقویم نیاز به مقاومت بالا در برابر ضربه و مواد شیمیایی را دارد، این نوع تقویم ها کاربرد فراوان دارند. اما چون قیمت این تقویم ها بالا است، معمولاً در چاپ آن‌ها از تعداد صفحات کم استفاده می شود.

 

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی پلکسی

( طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی پلکسی)

 

 • جنس های روکش پایه:  نیز تنوع زیادی دارند که متداول ترین آن‌ها گالینگور، ترمو و کاغذ های گلاسه با چاپ روکش سلفون می باشند.

روکش های چاپی مناسب مؤسساتی است که می خواهند روی پایه تقویم نیز اطلاعات خود را داشته باشند و پایه تقویم را تا حد امکان به المان ها و رنگ های سازمانی خود نزدیک نمایند. که در نگاه اول بیننده شرکت مد نظر را در ذهن بیننده تداعی نماید. این المان ها شامل اطلاعات تماس، لوگوی شرکت مربوطه، تصاویر محصولات تولیدی و … در هرکدام از صفحه های تقویم رومیزی می باشد.

جنس تقویم رومیزی ها را می توانید به صورت اختصاصی و با سلیقه خودتان متریال دیگری را ترکیب کنید. مثلاً شاید بخواهید بر روی تمام صفحات یک لایه ضخیم تر استفاده کنید. یا برای پایه، مقوا ضخیم را با مقداری پارچه ادغام کنید، که کمتر کسی این کار را می کند چون هزینه بالاتری دارد که مقرون به صرفه نیست . برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

 

 • تقویم رومیزی بدون پایه یا زیر دستی

 سایز استاندارد برای تقویم های زیر دستی 30*45 و 35*50 می باشد، به صورت هفته شمار بوده (52 برگی) که برگه ها به صورت سرچسب و یا فنر داخل پایه قرار می گیرد، می توان از جنس مقوا، چوب و روکش چرم و گالینگور برای پایه استفاده نمود.

استفاده از لت گلاسه و چاپ تصاویر اختصاصی در صفحات نیز می تواند خدمات اختصاصی این نوع تقویم باشد.

 

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس تعداد صفحات

تقویم ها بر اساس روزه، ماه و سال تقسیم بندی می شوند.

تقویم های رومیزی اکثراً به صورت ماه شمار بوده و از ۱۳ برگ یا ۲۶ صفحه جهت تولید آن‌ها استفاده می شود می‌باشد که از لحاظ معرفی محصولات می‌تواند کاملاً مفید و تمامی محصولات در ۲۶ صفحه تقویم معرفی شود. البته باید توجه داشت تقویم های رومیزی بسیار متنوع بوده و به صورت هفته شمار  و با تعداد برگ های گوناگونی (معمولاً 52 برگی) هم تولید می شوند، ولی اکثر آن‌ها ۱۳ برگی و ماه شمار هستند.

 نوع دیگر تقویم رومیزی ۷ برگی است این مدل تقویم رومیزی همان‌طور که از اسمش مشخص است ۷ برگ تقویم دارد. در این مدل  تقویم رومیزی، برگه اول که به عنوان تبلیغ و معرفی سال طراحی می شود. در پشت صفحه اول فروردین قرار می‌گیرد. در روی صفحه دوم اردیبهشت، پشت صفحه دوم خرداد و.. به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا روی صفحه آخر یعنی صفحه هفتم که اسفندماه قرار می‌گیرد و پشت برگه هفتم یا همان برگه آخر تعطیلات رسمی و چاپ می‌شود.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت مهندسی پیام رخبام

( طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت مهندسی پیام رخبام)

 

گاهی این تقویم به صورت دیگر نیز چاپ می شوند. این تقویم های سالنامه ای که برای 12 ماه سال طراحی می گردند، دارای 4 صفحه برای 4 فصل می باشند. برای اتصال این تقویم ها معمولاً از فنری در بالای تقویم استفاده می شود که استحکام بالایی برای متصل کردن صفحات به یکدیگر دارند.

نوع دیگری از تقویم های رومیزی وجود دارند که روز شمار هستند. در این تقویم ها هر روز سال در یک صفحه تقویم قرار می گیرد که نام دیگر این تقویم ها، تقویم رومیزی یادداشتی، تقویم رومیزی اداری و ... است.

 1. ابعاد تقویم رو میزی:

ابعاد تقویم رومیزی  بیشتر از یک حد استاندارد تجاوز نمی کند. در واقع باید به اندازه ای باشد که وقتی روی میز قرار می گیرد، نه آن‌قدر کوچک باشد که به راحتی قابل استفاده نباشد، و یا آن‌قدر بزرگ نباشد که جای زیادی را اشغال کند و مزاحمت ایجاد کند. بسته به نوع تقویم، جنس برگه‌های آن و نوع طراحی تقویم ابعاد نیز تغییر می کند و الگوی ثابتی ندارد.

 

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس کاربرد:

 

 • تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری که معمولاً بر روی هر میز کاری قرار گرفته می تواند در مدل های مختلفی تولید شود. معمولاً تقویم رومیزی اداری به‌صورت تقویم روزشمار و در ابعاد کوچک بر روی پایه چوبی، پایه پلاستیکی و پایه فلزی پانچ می شود. تقویم رومیزی اداری معمولاً در ابعاد 10*8 بوده و هرروز از هفته در یک صفحه قرار گرفته و بر روی میز فضای کوچکی را اشغال می کند. شما می توانید بر روی صفحات تقویم رومیزی اداری طرح و لوگوی خود را در تمام صفحات به‌صورت تک رنگ یا چاپ رنگی چاپ نمایید. نام های دیگر تقویم رومیزی اداری، تقویم رومیزی کوچک، تقویم رومیزی یادداشتی و تقویم پانچی می باشد. تقویم رومیزی یادداشت دار در انواع مختلف دیگری نیز چاپ می شوند. مثل مدل تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی، این تقویم به دلیل داشتن صفحات یادداشت کاربرد بسیار بالایی دارد. با ارائه این مدل تقویم رومیزی به مشتریان به کاربرد های تقویم رومیزی می افزایید.تقویم رومیزی کلاسیک یادداشت دار دارای 12 برگ و 24 صفحه می باشد. 12 صفحه از هربرگ دارای تصاویر کلاسیک و تقویم  می باشد و رو به روی هر برگه صفحه یادداشت و در کنار آن مناسبت‌های هر ماه چاپ شده است. تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با سه پایه متداول است، تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با پایه ایندلبورد، تقویم رومیزی یادداشتی با پایه کرافت و تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با پایه سلفون سخت. به یاد داشته باشید تقویم رومیزی اداری اختصاصی را با طراحی مورد دلخواه خودتان، ابعاد و تعداد روز مد نظر خود چاپ نمایید.

 • تقویم رومیزی اسلیمی

یکی از شکیل ترین و زیباترین ، تقویم رومیزی طرح اسلیمی می باشد. این مدل تقویم  رومیزی برای مدیران و مشتریانی که هدیه خاص می‌خواهند گزینه مناسبی می باشد. و جز یکی از تقویم رومیزی سایز کوچک و 12 برگ این مجموعه می باشد.

 • تقویم رومیزی عمومی با طرح های طبیعت

به دلیل استقبال زیاد مشتریان ، هر ساله نمونه تقویم رومیزی با تصاویر طبیعت ایران در چاپ خانه ها به چاپ می رسد . مدل تقویم رومیزی طبیعت معمولاً به‌صورت 12 برگ ( 24 صفحه ) از تصاویر زیبای طبیعت آماده فروش می باشد. این تقویم ها معمولاً اختصاصی نبوده و به صورت آماده، فقط برای کسانی که به تقویم خام و زیبا نیاز دارند، چاپ می شود.

 

طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت سما نقاله

( طراحی تقویم رومیزی و چاپ تقویم رومیزی شرکت سما نقاله )

 • تقویم رومیزی فانتزی

تقویم رومیزی فانتزی به تقویمی گفته می شود که دارای سبک و طراحی خاصی باشد. این تقویم ها در ابعاد و اندازه های متنوع برای فضاهای متفاوت طراحی و چاپ می شوند. برندها، شرکت ها و سازمان ها نیز برای معرفی و جذب بهتر مخاطبان از این مدل تقویم های رومیزی استفاده می کنند. در بسیاری از تقویم های رومیزی فانتزی از اشکال خاص، طرح حیوانات و … استفاده می شود. مسئله ای که در طراحی این تقویم های رومیزی بسیار حائز اهمیت است برش دقیق و حرفه ای این مدل تقویم ها است. هر چه برش پیچیده تر و سخت تر مسلماً هزینه چاپ آن تقویم نیز افزایش پیدا می کند و یا حتی امکان دارد برخی از طرح ها عملی نباشند.

 

طراحی تقویم رومیزی

همیشه مهم‌ترین بخش یک تبلیغ و یک محصول به طراحی آن برمی‌گرد. طراحی تأثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد. مهم‌ترین بخش تولید و چاپ تقویم رومیزی نیز طراحی تقویم رومیزی می باشد. طراحی تقویم رومیزی یکی از ابزارهای تبلیغاتی متداول و مؤثر است که هر ساله توسط شرکت ها و برندهای بزرگ و کوچک طراحی و تولید می شود و مخاطب در طی طول سال با آن در ارتباط است.

در طراحی باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود از جمله: باید صفحه اول تقویم جوری طراحی شود که با یک نگاه مخاطب را به خود جذب کند. در صفحه اول معمولاً زمان تحویل سال- و عدد سال جدید را طراحی می کنند. طرح  و مضمون تقویم می تواند طرح کلاسیک، طبیعت، توریستی و  سنتی و... باشد. به طور معمول در طراحی اکثر تقویم های رومیزی از عکس استفاده می شود زیرا علاوه بر ایجاد جذابیت های بصری، فضایی را برای مشتریان فراهم می کند که مشتریان می توانند عکس های اختصاصی خود را جایگزین این عکس ها نمایند و تقویم خود را به صورت اختصاصی سفارش دهد. معمولاً ابعاد و سایز تقویم به تولید کننده بستگی دارد ولی در طراحی تقویم رومیزی باید حتماً تقویم به‌صورت خوانا همراه با اعداد شمسی و قمری و میلادی باشد و تعطیلات و مناسبت ها نیز در گوشه ای از تقویم مشخص شده باشد.  فقط لازم به ذکر هست که برای طراحی تقویم رومیزی باید از قسمت بالا حدود 1 سانتی فضا برای فنر، و از چپ و راست و پایین  حدود 4-5 میلی متر فضا برای برش قرار داده شود. در طراحی تقویم می توان از هر رنگ و مدلی استفاده کرد، در طراحی اختصاصی تقویم های رومیزی استفاده از رنگ سازمانی، عکس های محصولات و خدمات و استفاده از شعار های تبلیغاتی متداول تر است. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

نکاتی که برای طراحی تقویم های رو میزی رعایت کرد:

نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، در طراحی و چاپ یک تقویم اختصاصی، تأثیر به سزایی دارد:

 • یک تم داشته باشید.

تقویم هایی که در بازار موجود می باشند، اکثراً تقویم هایی هستند که دارای موضوعی هستند مانند طبیعت، محیط زیست، مردم شناسی و … . شما نیز می توانید در خط کسب و کارتان تمرکز کنید و تصاویری را انتخاب کنید که معرف شما باشند. از جمله ایده هایی که امروزه در جهان نیز برای تصاویر تقویم ها استفاده می کنند و با استقبال فراوانی نیز رو به رو شده، استفاده از عکس ها، نقاشی ها، تصویرسازی ها و سایر هنرهای بصری است که هنرمندان خلق می کنند. این تصاویر علاوه بر اینکه تقویم شما را خاص می کند، می تواند معرف هنرمندان جامعه تان هم باشد و به رشد آن‌ها کمک کند. در انتخاب تصاویر دقت بسیاری داشته باشید. هرچه تقویم شما جالب تر، زیباتر و هیجان انگیزتر باشد نزد مشتریانتان محبوب تر خواهد بود.

سعی کنید چندین مفهوم یا تم برای تقویم بیابید و برخی از نظرات را از همکاران خود دریافت کنید. این که آیا با موضوع کلی شرکت و اهداف شرکت در ارتباط است و یا یک مفهوم جذاب تر را ایجاد کنید که برای مخاطبان مورد نظرتان جذاب است، مطمئن شوید که موضوع هماهنگ، جذاب و واضح است.

 • تصویرسازی

اگر شرکت شما فعالیت های صنعتی دارد که وضوح بصری ندارد، بهتر است از یک تصویرگر برای ایجاد تصاویر چشمگیر کمک بخواهید. این تصاویر می تواند مربوط به هر چیزی که کسب و کار شما را به نمایش درآورد، باشد. یک  تصویرگر  خوب می  تواند تقویمی جذاب و مرتبط با حرفه شما در اختیارتان قرار بدهد.

 • درباره یک پیام فکر کنید

هنگامی که تم انتخاب می شود، این مفهوم باید با یک پیام جذاب تقویت شود که خدمات برتر و یا محصولات کسب و کار شما را به خوبی به نمایش بگذارد. یک پیام عالی به شما کمک می کند که شرکت خود را در یک روش منحصر به فرد برجسته کنید و نام تجاری خود را با این پیام در ذهن ها ثبت نمایید.

 • تعیین تعداد صفحات

هنگامی که شما تصمیم می گیرید که چند ماه در هر صفحه می خواهید، همچنین باید درباره دورو و یا یک رو بودن تقویم نیز تصمیم بگیرید. اگر دو طرفه بودن را انتخاب کنید، شما به مشتریان خود تقویم های سازگار با محیط زیست ارائه خواهید کرد، زیرا این تعداد صفحات مورد استفاده را کاهش می دهد. مشتریان شما از تعهد شما به شیوه های سبز قدردانی خواهند کرد.

 • بخش بندی کنید.

اجازه دهید این بخش را با یک مثال توضیح دهیم. در تقویم های رومیزی متداول ماه شمار، شما دارای 12 صفحه هستید که باید ۱۲ تصویر برای آن‌ها انتخاب کنید. به عنوان هر بخش صفحات فکر کنید، رویدادهای مهمی که در هر ماه رخ می دهند (مانند اعیاد، جشن ها و …) را در نظر بگیرید و در طراحی های خود قرار دهید. این بخش بندی ها در دیگر تقویم ها نیز رعایت می گردند.

 • خودنمایی کردن

از تقویم به عنوان رزومه ای برای نمایش نمونه کارهایتان استفاده کنید. باید تصمیم بگیرید که کدام تصاویر یا محصولات و کدام پیام یا شعار تبلیغاتی بهترین توصیف برای نمایش کسب و کار شما می باشد. سعی کنید صفحات تقویم را با بهترین و تاپ ترین نمونه کارهایتان پر نمایید. تصویری که قرار است بر روی تقویم چاپ شوند،باید دارای کیفیتی بالا وضوح تصویر خوبی باشد.

تقویم ابزاری کمکی برای یادآوری شما به مشتریان و کاربرانتان می باشد. در نهایت تصمیم گیرنده آن‌ها می باشند که با شما کار کنند یا خیر.

برخی دیگر از تقویم های رومیزی دارای احجام خاص و منحصر به فردی هستند. در بسیاری از موارد به کمک طرح های اوریگامی می توان احجام مد نظر مشتری و یا سفارش دهنده را طراحی کرد و ساخت، که انجام این کار تنها توسط افراد حرفه ای امکان پذیر خواهد بود. در غیر این صورت امکان دارد طراح حجم را به روش های پیچیده و یا غیر اصولی طراحی کند. این طرح های پیچیده و خاص زیبایی های بصری فوق العاده ای به تقویم های رومیزی می دهند و آن‌ها را منحصر به فرد می کنند.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت کاترین

( طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت کاترین )

 • نام تجاری و برند

تقویم تبلیغاتی شما یک ابزار بازاریابی است، بنابراین مطمئن شوید که برند شما در معرض دید باشد و اصطلاحاً به چشم آید. از رنگ های برند، سبک طراحی تان و لوگوی خود در هر صفحه استفاده کنید. طراحی باید به گونه ای باشد که مشتریان شما در اولین نگاه بدانند که تقویم ها برای شما می باشد. سعی کنید تقویم های رومیزی را با نمونه کارهایتان بسیار جذاب کنید! هر ماه و هر روز یک فرصت عالی برای به نمایش گذاشتن طرح های فوق العاده، خدمات و  یا محصولات شما است. به عنوان مثال، پیمانکار ممکن است بخواهد یک تقویم را با استفاده از عکس‌های آشپزخانه و یا حمام های مجلل، طراحی کند.

 • کیفیت بالا

محصولات با کیفیت بالا همواره توجه، اطمینان و حس مثبت را به مصرف کنندگان منتقل می کند. پس توجه داشته باشید که برای تقویم های رومیزی که سفارش می دهید همیشه بهترین متریال ها را انتخاب کنید. افرادی که تقویم های شما را دریافت می کنند با توجه به کیفیت تقویم تان می توانند سلیقه شما و کیفیت محصولات تولیدی تان را حدس بزنند.

 • انتخاب تاریخ نمایش کاربردی

اگر می خواهید یک تقویم منحصر به فرد طراحی کنید، مطمئن شوید که آن را جذاب خوانا است. از آنجایی که در طول یک سال تقویم استفاده می شود، باید یک نمایش تاریخ عملکردی، که برای چشم لذت بخش است انتخاب کنید. خوانایی تقویم از مهم‌ترین ویژگی هر تقویم است. زیرا اگر این قسمت از تقویم کاربردی نباشد دیگر کاربرد های تقویم به چشم نمی‌آمده و عملاً تقویم شما بلااستفاده می شود.

 

تکنیک های چاپ تقویم های رو میزی

هنگامی که تقویم رو میزی طراحی شده است، مرحله نهایی در فرایند تولید، چاپ است. جلسه ای با چاپگر خود داشته باشید تا در مورد تکنیک های چاپی که به راحتی از پیام یا تم های منحصر به فرد تقویم استفاده می کنند، صحبت کنید. چاپ خانه ها باید دارای بهترین ابزار، با کیفیت‌ترین خدمات در زمینه چاپ افست و چاپ دیجیتال به شما ارائه دهد.

 اطمینان حاصل کنید و تصمیم بگیرید که روی کاغذهای مات یا براق چاپ کنید و یا نوع اتصالاتتان دوخته شده، سیم یا سیم پیچ یا منگنه و … باشد.

 

چاپ اختصاص تقویم رومیزی به چه صورت است؟

برای چاپ تقویم رومیزی  به‌صورت اختصاصی شما می‌توانید موارد زیر را انتخاب کنید یا تغییر دهید :

 

 • طراحی اختصاصی تقویم

اولین گام در یک تقویم رومیزی اختصاصی، طراحی اختصاصی بر اساس سلیقه کارفرما می باشد. این طراحی اختصاصی تقویم را منحصر به فرد کرده و دقیقاً مطابق با رنگ سازمانی و محصولات یا خدمات شرکت طراحی می شود.

 

 • ابعاد تقویم رومیزی: اگر تعداد تیراژهای سفارش بالا باشد معمولاً تولید‌کننده می پذیرند تقویم‌ رومیزی را مطابق با سایزی که مشتری درخواست می کند، تولید کنند.

 

 • تعداد برگه های تقویم (۷برگی-۱۲ برگی-۱۳ برگی-۱۴ برگی و….)

 

 • نوع کاغذ تقویم

 

 • تعداد سفارش

 

 • امکان چاپ بر روی صفحات: عموماً در طراحی صفحه های تقویم رومیزی و در بخش حاشیه ی تقویم ، فضای خالی در نظر گرفته می شود تا در این قسمت طرح ، نوشته و لوگوی شرکت سفارش دهنده قرار گیرد.

 

 • چاپ پشت صفحات(دو رو): چاپ تقویم رومیزی به این صورت است که بر روی هر برگه یک روز یا ماه از سال نوشته می‌شود. در پشت صفحه می‌توان برای تصاویر مورد نظرتان یا درج تبلیغات استفاده کرد که به عنوان بهترین قسمت می‌باشد. اگر مشتری درخواست بدهد که تصویر و پیام‌های تبلیغاتی را روی تقویم چاپ کنند می‌توان از این قسمت‌ها استفاده کرد.

 

 •  چاپ بر روی جلد ، چاپ پایه: گاهی تبلیغات و شعار های یک شرکت بر روی پایه و یا روی جلد تقویم چاپ می شوند. چاپ روی پایه تقویم رومیزی می تواند با  انواع روش های طلاکوبی، نقره کوبی و... روی پایه درج شود.

 

 • حک لوگو بر روی تقویم: حتماً باید لگو سفارش دهنده، با یک نگاه در تقویم دیده شود. این حک لوگو بسته به طراحی در مکان های مختلفی می تواند، مشاهده شود.

 

 •  ضخامت صفحات: بعضی از مشتریان تمایل دارند ضخامت برگ های تقویم را بیشتر بگیرید یا اینکه برای زیبایی بیشتر امباس طرح چرم یا چروک استفاده کنند.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت ساجیران

( طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت ساجیران )

 • پوشش صفحات یا پایه: یووی موضعی یا سلفون، مات یا براق، بسته به سلیقه مشتری یا نوع تقویم می تواند انتخاب گردد. برای پایه می‌توان از روکش های مختلف مثل گالینگور یا گلاسه ۱۳۵ گرم سلفونی با تمپلات چاپی یا ساده و یا چاپ ۴ رنگ استفاده کرد. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

 

 • جنس پایه: انتخاب جنس پایه، ابتدا به بودجه کارفرما و سپس به سلیقه آن باز می گردد. برای پایه اگر از مقوای ایندل بورد استفاده شود قیمت تمام شده تقویم ارزان‌تر می شود، یا اینکه ضخیم تر گرفته می شود و تقویم رو میزی جلد سازی می شود. البته بعضی افراد فارغ از قیمت برای تقویم های خود از پایه های خاص مانند پلکسی و چوب MDF یا ترکیب این دو استفاده می کنند.

 

 • اضافه کردن برگه و لت به تقویم رومیزی: می توانیم در طراحی و سفارش چاپ تقویم رومیزی تعدادی صفحه به انتها یا ابتدای تقویم رومیزی جهت درج اطلاعات یا تبلیغات اضافه کنید.

به طور کلی هر آنچه که مدنظر کارفرما می باشد را ابتدا  با طراح در میان گذاشته می شود و سپس با چاپگر بررسی می شود. با این تفاسیر در طراحی و چاپ تقویم های رومیزی  قدرت انتخاب مشتریان زیاد خواهد شد.

 

جهت ارزان‌تر شدن تقویم رومیزی چه کار هایی می توان انجام داد؟

گاهی از تقویم های رومیزی قرار است برای یک نمایشگاه و یا به تعداد بالا چاپ کرد، و یا گاهی بودجه کارفرما پایین است. برای این منظور راهکار هایی وجود دارد تا هزینه تمام شده را کاهش داد:

 1. می‌توان به جای استفاده متداول  از کاغذ گلاسه ۲۵۰ گرم از کاغذ ۲۰۰ گرم استفاده کرد که این کار باعث کاهش قیمت می‌شود
 2. به جای اینکه تقویم را در ۱۳ برگ چاپ کنیم  می‌توانیم در ۷ برگ چاپ کنیم و باعث کاهش
 3. قیمت می‌شود.
 4. از پایه کارتی به جای پایه جلد سازی استفاده کنیم و کاهش قیمت داشته باشیم.

امسال با توجه به رکود بازار ایران و همین‌طور گران شدن ارز، باید بتوانید بهترین بازدهی را از هزینه‌ای که بابت سفارش تقویم رومیزی می‌پردازید داشته باشید.یعنی اگر شما قرار X تومان هزینه برای چاپ تقویم بپردازید در مقابل در کوتاه‌مدت و درازمدت حداقل بازدهی آن X  ضربدر 10 باشد. در نظر داشته باشید در اغلب کسب‌وکارها تمامی هزینه‌ای که بابت تبلیغات پرداخت می شود را نهایتاً می‌توان از یک یا دو مشتری ثابت برگرداند. پس در سفارش تقویم رومیزی تبلیغاتی دست و دل‌باز باشید. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.

 

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت رایان طب

( طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت رایان طب )

 

چرا تقویم رومیزی تبلیغاتی را به عنوان هدیه انتخاب می کنند؟

 • قیمت مناسب: اگر به دنبال یک هدیه کارآمد با قیمت مناسب هستید، تقویم رومیزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. از مهم ترین دلایل تبلیغات مؤثر کار آمد و مفید بودن تقویم با استفاده از تقویم رومیزی نفیس را می توان مقرون به صرفه بودن به لحاظ قیمت تمام شده آن حساب کرد. تقویم رومیزی جزء گزینه هایی است که روی هر میز کاری پیدا می شود و همه افراد به آن احتیاج دارند. با درج لوگو یا شعار تبلیغاتی خود بر روی تقویم رومیزی، برند شما در طی یک سال به صورت مداوم در نظر مشتری قرار خواهد داشت.

 

 • تنوع طراحی : طراحی و ارائه این محصول به اندازه ای زیاد است که گاهی انتخاب نوع خاص از بین آن دشوار می شود . اما در هر صورت می توان نوعی را که متناسب با کاربردی مطلوب و استفاده در مکان های خاص، به شکل تخصصی انتخاب کرد.

 

 • تطبیق پذیر: تقویم رومیزی از نظر ابعاد، هیچ گونه محدودیتی ندارد و به راحتی می توان سایز و همچنین طرح و رنگ مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

 • کیفیت ساخت بالا: اگر در طراحی و تولید تقویم رومیزی مشکل بودجه وجود نداشته باشد، بهترین متریال ها را می توان در این تقویم استفاده کرد. حتی اگر از متریال خیلی قوی در این تقویم استفاده نشود باز هم کیفیت این تقویم بالا است.به علت سایز کوچک تقویم رومیزی نسبت به دیگر تقویم ها، و یا تعداد صفحات کمتر، در چاپ این تقویم می توان کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را داشت. تقویمی با کیفیت است که در طی یک سال استفاده تغییر رنگ ندهد و از خوانایی آن کم نشود.

 

 • قابلیت اختصاصی سازی بالا:به بیانی می توان گفت شما می توانید تک تک اجزای تقویم رومیزی را به صورت اختصاصی سفارش دهید. قسمت هایی مثل پایه تقویم رومیزی، قسمت رویی هر صفحه، پشت هر صفحه، پلاک فلزی روی پایه و حتی فضای داخل پایه را می توان مطابق با خواسته شما طراحی و تولید نمود.

 

 • فضای تبلیغاتی کارآمد: فضایی که برای درج لوگو، طرح یا شعار تبلیغاتی و تصاویر شما در نظر گرفته شده است، بیشترین توجه را به خود جلب کرده و باعث می شود بتوانید برای یک سال متوالی، آیتم های مورد نظر خود را در دید مخاطب تان قرار دهید.

 

 • ساختار مستحکم و ایستا:در ساخت پایه تقویم باید از متریال های مرغوب، ضخیم و با کیفیت استفاده شود. قدرت ایستایی بسیار بالایی محکم و استوار بودن از مهم‌ترین ویژگی های یک پایه مناسب است. از بین رفتن فرم، واژگون شدن، کنده شدن صفحات و کج شدن فنر، در مورد تقویم های رومیزی نباید اتفاق افتاد. زیرا این مسائل دید مخاطبان راجع به شرکت شما را تغییر می دهد.

 

روند تولید و ارائه تقویم از نوع رومیزی:

روند تولید تقویم های رومیزی به این صورت می باشد که پس از سفارش مشتری به چاپخانه مورد نظر مراحل طراحی صفحات آن  آغاز می شود و پس از اتمام طراحی سفارش به چاپ می رسد و به مشتری تحویل داده می شود.

با توجه به این که انواع تقویم رومیزی  به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است برای سفارش چاپ به صحافی های معتبر که دارای تجهیزات پیشرفته صحافی می باشند مراجعه شود تا محصول نهایی با بالاترین کیفیت به چاپ برسد.

 

انتخاب چاپخانه :

امروزه تعداد تولید کنندگانی که در زمینه کارهای تبلیغاتی از جمله چاپ سررسید و تقویم در انواع مختلف فعالیت دارند نسبت به گذشته افزایش یافته است و انتخاب چاپخانه خوب جهت سفارش محصولات مورد نظر برای افراد کمی مشکل تر شده است. برای انتخاب یک چاپخانه خوب نکات مختلفی باید در نظر گرفته شود که مهم ترین آن‌ها شامل:

تجربه و مهارت نیروهای فعال در چاپخانه، استفاده از دستگاه های پیشرفته در چاپخانه و ارائه قیمت مناسب نسبت به کیفیت تولید بالا می باشد.

 

صحافی انواع تقویم:

امروزه بسیاری از صحافی ها که در زمینه تولید تقویم رومیزی محصولات تبلیغاتی شرکت ها فعالیت می کنند، از کیفیت بالا برخوردار هستند اما در زمینه صحافی تقویم کارا عمل نمی کنند. صحافی از مهم‌ترین بخش های تقویم های رومیزی روز شمار می باشد. البته گاهی صفحات تقویم پانچ و سیم می شود. که این نوع صحافی نیز باید مرتب و دقیق انجام شود. شکل نهایی و جذابیت یک تقویم رومیزی به میزان زیادی به صحافی آن بستگی دارد.

 

زمان سفارش :

با توجه به این که از مهم ترین نگرانی های سفارش دهندگان تقویم رومیزی دریافت به موقع آن‌ها می باشد بهتر است در ثبت سفارش خود تعلل نکنند. تعلل در ثبت سفارش علاوه بر دیرتر آماده شدن محصولات تبلیغاتی موجب افزایش هزینه ها به دلیل افزایش قیمت کاغذ و خدمات تولید کنندگان می گردد. به دلیل این که تولید کنندگان معتبر تقویم رومیزی و سررسید در هفته های پایانی سال با حجم زیادی از سفارش ها مواجه می شوند ممکن است ثبت سفارش برخی از محصولات را نپذیرند. بنابراین بهتر است سفارش به موقع انجام شود تا محصول نهایی با بالاترین کیفیت به چاپ برسد و به موقع در اختیار مشتری قرار گیرد.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی شرکت دلتابان

 

ارائه تقویم رومیزی

​​​​​​​بهتر است در پخش تقویم های خود کمی وسواس به خرج دهید و ارزش هدیه خود را در ذهن مخاطب بالا ببرید.همیشه ارزش محصول را صاحب محصول مشخص می‌کند نه دریافت‌کننده آن. مطمئناً اگر شما تقویم های خود را در کنار مغازه خود به هر رهگذری بدهید، از ارزش واقعی آن کاسته‌اید. وقتی شخص دریافت‌کننده می‌بیند که پس از خودش افراد دیگری نیز از شما به رایگان تقویم دریافت می‌کنند، این ذهنیت به او القا می شود که این هدیه صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و از ارزش کمی برخوردار است. اما اگر همین هدیه را فقط به افراد یا مشتریان خاص و با آداب و احترام هدیه کنید، در اصل برای محصول خود ارزش سازی کرده‌اید و به شخص مقابل القا می‌کنید که برای شما فردی محترم و ارزشمند است که هدیه‌ای گران‌بها به او داده‌اید و این‌گونه یک حس اعتماد و علاقه به شما و کسب‌وکار و برند شما در ذهن اطرافیان ایجاد می شود.

سعی کنید همیشه در ذهن خود بین مشتریان خود تفاوت قائل شوید و آن‌ها را از هم تفکیک کنید. شما باید مراقب دو دسته از مشتریان خود باشید، مشتریان تازه‌کار و مشتریان دائم.

می‌توانید با هدیه تقویم رومیزی ارزشمند خود به مشتریان تازه‌کار سعی در ثابت کردن ارزش این مشتری‌ها کنید. اما بهتر است برای مشتریان ثابت خود هدیه‌ای بهتر در نظر بگیرید تا وجه تمایز آن‌ها را به خودشان ثابت کنید. به‌طور مثال می‌توانید در یک ساک دستی شکیل علاوه بر تقویم رومیزی، یک خودکار تبلیغاتی و یک سررسید اروپایی نیز به آن‌ها هدیه کنید. به‌هیچ‌عنوان به این موضوع فکر نکنید که مشتریان ثابت قرار نیست شمارا ترک کنند. بلکه آن‌ها نیاز به مراقبت دارند تا برای کسب‌وکار شما همیشگی شوند. برای مشاهده نمونه های بیشتر تقویم رومیزی اینجا کلیک کنید.