ساک دستی

ساک دستی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

ساک دستی

یکی از وسایلی که شاید به آن ها زیاد توجه نکنید اما به صورت معمول از آن ها استفاده می کنید ساک های دستی هستند. شما در زندگی روزمره خود چه بعد از خرید لباس، حمل و نقل اسناد و یا کارهای مختلف دیگر از ساک های دستی استفاده می کنید.ساک دستی انواع مختلفی دارد که به احتمال زیاد تا کنون با آن ها آشنا شده اید.  برای مشاهده انواع ساک دستی های خاص و شیک اینجا کلیک کنید.

 

ساک دستی

 

این ساک ها از جنس نایلون(پلاستیک)، پارچه و کاغذ هستند. در کشور ما هنوز بخش زیادی از مصارف ساک های دستی در غالب نایلونی است اما در دیگر کشور ها به دلیل حفاظت از محیط زیست استفاده از این نوع ساک های دستی رو به کاهش است و معمولا از دو مدل دیگر آن استفاده می کنند.البته به این نکته توجه کنید که یک مدل از ساک دستی پارچه ای وجود دارد که برخلاف نام آن پایه ی مواد تشکیل دهنده آن پلاستیکی است و در واقع از لحاظ معایب تفاوتی با نوع پلاستیکی ندارد اما در مدل دیگر، ساک دستی پارچه ای  از پارچه هایی مانند کتان و یا متقال تولید می شوند و این مشکلات محیط زیستی را ندارند پس اگر می خواهید حامی محیط زیست باشید تنها به اسم ساک پارچه ای بودن بسنده نکنید و دقت کنید از کدام نوع است.نوع سوم که ساک های کاغذی هستند با توجه به اینکه از کاغذ و یا مقوا ساخته می شوند مشکلات زیستی را ندارند و همچنین به دلیل تنوع در طرح های مختلف، رنگ و چاپ، دامنه ی انتخاب بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند و به دنبال آن استفاده بیشتری از آن ها می شود. همچنین این مدل از ساک های دستی مقرون و به صرفه نیز هستند. علاوه بر ویژگی هایی که از این سه مدل ساک دستی نام بردیم به این نیز توجه کنید، این سه مدل خودشان از لحاظ مدل ، نوع و جنس دسته حالت های مختلفی دارند و این بسته به نیاز شما و یا انتخاب فروشنده است که چه مدلی از ساک دستی را در اختیار شما قرار دهد. برای مشاهده انواع ساک دستی های خاص و شیک اینجا کلیک کنید.

متداول ترین مدل های ساک دستی

یکی از ابتدائی ترین و ارزان ترین مدل های دسته در ساک های دستی، دسته موزی (دایکاتی) است.که در واقع یک شکاف در دو طرف ساک دستی ایجاد می شود و به عنوان دسته مورد استفاده قرار میگیرد. البته در این مدل به دلیل اینکه شکاف(دسته) از بالای ساک 7 سانتی متر فاصله دارد، شما از ارتفاع مفید ساک 7 سانتی متر را از دست می دهید.دسته های معمولی رایج ترین نوع دسته در ساک های دستی هستند. این دسته ها به شکل طناب پیچیده شده اند و انتهای آن ها به دو صورت فلزی و یا گره است.در هرحال همانطور که گفتیم شما در انتخاب نوع دسته انتخاب های مختلفی پیش رویتان دارید که علاوه بر موارد گفته شده می توان به ساک های دستی با دسته ی ، روبان، پارچه، کاغذ پیچ و یا کاغذ تا شده اشاره کرد. ساک های دستی علاوه بر رفع نیاز شما برای حمل وسایلتان در حقیقت کار تبلیغات را نیز انجام می دهند و به عنوان یک عنصر تبلیغاتی در فروشگاه ها، بوتیک ها و... عرضه می شوند. 

برای مشاهده انواع ساک دستی های خاص و شیک اینجا کلیک کنید.