ست اداری کاغذ گلاسه

نویسنده: نسیم نیری     تاریخ: 2019-04-27

ست اداری کاغذ گلاسه

کاغذ و ست اداری:

انسان اولیه با کنجکاوی در اطراف خود اولین چیزی که به نظرش رسید سنگ بود که روی آن حکاکی می کرده است و این دوران را سنگ نوشته می گویند. سپس به ترتیب دوران لوح فلزی و لوح گلین بوده که شهرت کتابخانه های معروفی مانند آشور بانیپال و تلو به داشتن این الواح بوده است و لوح چوبین که از چوب و برگ استفاده می کردند. کهن ترین نوار پاپیروس معروف تقریبا مربوط به 2400 سال پیش از میلاد است. ساقه بردی (پاپیروس) را رشته رشته می کردند و آن رته ها را چپ و راست بر روی یکدیگر قرار می دادند و می فشردند. به این ترتیب کاغذ را که یکی از ارکان تمدن است، می ساختند. گواه بر خوبی ساختمان این نوع کاغذ آن است که نوشته هایی از پنج هزار سال پیش باقی مانده است که به آسانی خطوط آن خوانده می شود. برای آن که با کاغذ کتابی بسازند، طرف راست هر صفحه را به طرف چپ صفحه دیگر می چسباندند. با این ترتیب طومارهایی به دست می آوردند که طول بعضی از آن ها به چهل هزار متر می رسید. کاغذ خود یکی از مهم ترین کالا ی بازرگانی مصر در آن زمان و یکی از بزرگ ترین موهبتی است که این کشور به جهان داده است. برای ساختن مرکب، رنگ سیاه فساد ناپذیر دوده را با کمی آب و صمغ گیاهی بر روی پاره تخته ای خوب مخلوط می کردند. قلمی که به کار می بردند از نی بود که کناره آن را با کارد می تراشیدند و برای نوشتن آماده میکردند. قسمت اعظمی از ست های اداری از کاغذ ساخته می شوند و پیشینه ی استفاده از کاغذ مانند آن چه که در بالا گفته شد به سال های گذشته بر می گردد. برای مشاهده انواع ست اداری اینجا کلیک کنید.

 

ست اداری کاغذ گلاسه

 

ست اداری کاغذ گلاسه چیست؟

کاغذ گلاسه یا کاغذ کتد شده یا کاغذ روکش دار شده یا Coated paper، شباهت بسیار زیادی به کاغذ روغنی دارد به علاوه دارای ظاهری مات یا براق است. روکش صاف و براق کاغذ گلاسه سبب شده تا سطح آن صاف باشد. سختی یکی از فاکتور های مهم در تولید ست اداری است که تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوع مواد اولیه ی لیفی و غیر لیفی مورد استفاده و سایر فاکتور های عملیاتی مانند زیر کنگره ای در خشک کن است. همچنین عوامل غیر اتصال دهنده از جمله ترکیبات آمونیوم یا سورفکتانت غیر یونی که به خمیر کاغذ اضافه می شوند تا سفتی کاغذ حاصل از آن را کاهش دهند اما به طور همزمان مقدار جذب و مقاومت های کاغذ را کاهش می دهند که ناشی از ضعیف شدن اتصالات بین الیاف در کاغذ است. از آن جایی که در ست های اداری لازم است تا عملیات چاپ صورت گیرد، خوب است بدانید که عکاسان هم از این نوع کاغذ به خاطر براقیت خاصی که دارد مورد استفاده قرار گرفته و مورد علاقه ی طراحان و گرافیست ها است. برترین مزیت نوع مات کاغذ گلاسه آن است که از براقیت و به جا ماندن اثر انگشت کمتری برخوردار است. برای مشاهده انواع ست اداری اینجا کلیک کنید.

 


درباه طرح هرم

رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و موفق ترین روش در این راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. موسسه طرح هرم با یک دهه سابقه‌ی درخشان و فعالیت مستمر در زمینه تبلیغات،در سایه‌ی مهندسین مشاور و کادری مجرب، هنر و خلاقیت نوین و بهره گیری از مدرنترین دستگاههای چاپ توانسته است اهداف خود را در راستای پاسخگوئی به نیاز مشتری تحقق بخشد. از سوی دیگر ... ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن تماس با دفتر مرکزی
02126291519 \ 02126291502

Tarh Heram Advertising Group © Copy Right 2016