ست اداری

پاکت درب روی طول

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پاکت درب روی طول

تولید کاغذ مرغوب به منظور تهیه ی پاکت

واژه ی نرمه در اغلب موارد به معنی مواد سلولزی ریزی به کار می رود که به اندازه ی کافی برای عبور از توری ورقه ساز ماشین کاغذ کوچک می باشد. نرمه ها موادی هستند که به قدری کوچک و ریزند که قادرند از یک سوراخ مخروطی شکل به قطر 76 میکرو متر و یا الک 100 مش عبور کنند. وقتی در تهیه ی کاغذ از نرمه صحبت می کنیم منظور الیاف ریز و یا هر ماده جامد ریزی است که در مخلوط خمیر کاغذ وجود دارد و می تواند از توری ورقه ساز ماشین کاغذ عبور کند. برخی از تولید کنندگان کاغذ و پژوهشگان ذراتی مانند پر کننده ها مثل خاک رس و کربنات کلسیم و دیگر مواد سوسپانسونی را هم جزو نرمه ها رده بندی می کنند. به طور کلی نرمه ها دارای دو منشا اصلی هستند، نرمه های اولیه و ثانویه نرمه های اولیه شامل سلول های پارانشیمی و سلول های ریزی هستند که در چوب وجود دارند، این نوع موجب حجیم شدن و کدر شدن ورقه کاغذ می شوند. نرمه های ثانویه بر اثر پالایش حاصل شده و بیشتر توسط پرزدار شدن لایه های خارجی الیاف تولید می شوند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

پاکت درب روی طول

 

این نوع، نرم، بلند و باریک هستند و برای تشکیل پیوند داخلی بین الیاف مناسب می باشند. نرمه ها در فرآیند های کاغذ سازی نقش مهمی ایفا می کنند و اثرات زیادی بر خواص مقاومتی و خواص فیزیکی ورق کاغذ دارند. از جمله اثرات آن ها می توان به تاثیر آن ها در آب گیری، نگهداری الیاف روی توری، بار های الکتریکی خمیر کاغذ، واکشیدگی و همکشیدگی الیاف، جریانات زیرین کانال ها در ورقه ی مرطوب کاغذ و ... اشاره کرد. البته مقدار و میزان سطح ویژه ی آن ها در خمیر های مختلف اثرات گوناگونی خواهد داشت. توجه کنید که نرمه ها در مقایسه با الیاف معمولی داراری دارای 3 تا 5 برابر سطح ویژه ی بیشتری هستند و به طور کل باعث کند شدن فرآیند آب گیری در کاغذ سازی می شوند. محققان علوم و صنایع چوب و کاغذ اعتقاد دارند که نرمه ها از جنبه های مختلف فیزیکی، شیمیایی، ریخت شناسی، منابع مختلف تولید و اثر بر فرآیند کاغذ سازی و کاغذ حاصل قابل بررسی هستند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

پاکت درب روی طول

برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

پاکت درب روی طول:

آیا می دانید پاکت درب روی طول چگونه طراحی می شود؟ پاکت درب روی طول پاکتی است که درب آن از قسمت طول پاکت (از مستطیلی که دارای طول و عرض ساخته شده است) تا می شود. درب پاکت با سایز های مختلف  A4 , A5 , B4, 25* 31، ژاپنی، زیپ دار و... می تواند روی طول باشند. از ویژگی های خاص پاکت درب روی طول آن است که اغلب پاکت های اولیه ی طراحی شده از روی طول بسته می شدند و در ذهن بسیاری از افراد درب روی طول پاکت امری متداول و مرسوم است. همچنین باعث می شود تا کاغذ و یا سربرگ های اداری اداری نیازی به تا خوردگی نداشته باشند و آسیب نبینند.  برای حفاظت بیشتر از پاکت می توانید از پاکت نایلون حبابدار درب روی طول را با طراحی عمومی یا اختصاصی سفارش دهید.