ست اداری

پاکت A5

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پاکت  A5

پست کشور و لزوم استفاده از پاکت

پست وسیله ای برای ارتباطات بین مردم از طریق مبادله فیزیکی مرسولات پستی است. پست ایران، امروزه به مراتب از مبادله ی صرف پیام های میان فردی فراتر رفته و با ترویج فرهنگ مکاتبه به جای مراجعه برای سازمان های دولتی و خصوصی و با بهره مندی از فن آوری های نوین، مکانیزه کردن تجزیه و مبادلات و ایجاد سیستم رهگیری مرسولات ، به سمت زیر بنایی کردن فعالیت های پست در کل جامعه پرداخته است. یکی از ابزار های لازم برای ارسال محصولات پاکت می باشد. با قرار گیری کاغذ، سی دی، فلش، رم و... در پاکت آ 5 می توانید آن ها را برای دوستان و آشنایان، همکاران، روسا و... ارسال کنید. اندازه کاغذ A5 ، 210 * 148 میلیمتر است. بنابر این پاکت A5 طوری طراحی می شود که کاغذ A5 براحتی و بدون تا خوردگی در آن قرار گیرد. علاوه بر آن پاکت A5 برای نامه نگاری هایی کوتاه که به اندازه ی یک برگه ی A5 می باشند مناسب بوده و از درازه نویسی جلوگیری می کند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

پاکت  A5

 

مشخصات پاکت A5:

  • رنگ ها: سیاه و سفید، رنگی (معمولا زرد)، cmyk
  • جنس کاغذ: کتان، گلاسه، تحریر، متالایز، کرافت و...
  • گراماژ: 80 تا 120 گرم که گراماژ 100 گرم معمول تر است.
  • سایز: 25 * 17.5 سانتی متر یا 22 * 16 سانتی متر

پاکت تحریر A5:

در میان فراورده های مختلف جنگلی برای ساخت پاکت، کاغذ چاپ و تحریر به دلیل تاثیر قابل توجه به رشد و توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان یک کالای مهم و راهبردی محسوب می شود. از این رو با توجه به افزایش مصرف و سرانه ی مصرف کاغذ چاپ و تحریر برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف تعیین شده اجتناب ناپذیر است. جالب است بدانید که در سالیان گذشته حجم عمده ای از نیاز بازار برای بسیاری از محصولات کاغذی از جمله پاکت A5 ، از طریق واردات تامین می شده است. بنابر این هر گونه افزایش در میزان مصرف، باعث افزایش تقاضا برای واردات کاغذ های پاکت A5 می شود. همچنین در سالیان اخیر فقط 12.8 درصد از مصرف کاغذ های چاپ و تحریر از طریق دو کارخانه ی چوب و کاغذ مازندران و پارس تامین می شده است. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

پاکت  A5

 

اگر شرکتی مدعی مصرف کاغذ های تحریر بازیافتی در چاپ و تولید پاکت بود متعجب نشوید چرا که این امر الزامی برای خودکفایی و بومی سازی محصولات. شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و پاکت A5 را بنا به سلیقه ی خود و به صورت اختصاصی سفارش دهید. همین امر موجب شده است که برخی کارخانه ها تصمیم به تولید کاغذ تحریر بازیافتی داشته باشند تا هزینه ها و کمبود کاغذ را جبران کنند. بر اساس آمار های منتشره از طرف بانک مرکزی، متوسط رشد سالیانه اقتصادی کشور در 10 سال گذشته که در قالب تغییرات در تولید ناخالص داخلی خود را نشان می دهد معادل 6.4 درصد تخمین زده شده که همسویی بسیار نزدیکی را با رشد مصرف کاغذ چاپ و تحریر 7.8 درصد نشان می دهد.

برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.