ست اداری

چاپ و تولید پاکت درب روی عرض

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پاکت

با افزایش جمعیت و توسعه ی فرهنگی و اقتصادی در مقیاس جهانی، کاغذ، مقوا و فراورده های آن به عنوان یک کالای استراتژیک اهمیت رز افزونی پیدا کرده است. در این راستا کشور هایی که از جنگل های تجاری وسیع و مواد اولیه چوبی مناسب و فراوان برخوردار نیستند، علاوه بر توسعه بازیافت مقوا های باطله تلاش خود را در استفاده از منابع غیر چوبی ممرکز کرده اند. برخی پاکت ها به صورت بازیافتی و برخی دیگر غیر بازیافتی تهیه می شود. در صنایع پلکت سازی برای شکل پذیری بهتر و تامین مقاومت پاکت، از مخلوط الیاف سوزنی بگان و پهن برگان استفاده می شود. مثلا برای تهیه ی پاکت مراحل زیر طی می شوند:

مرحله ی اول: برای پخت و تهیه ی خمیر کاغذ از چوب و فرآیند کرافت یا سولفات استفاده می شود.

مرحله ی دوم: تهیه ی نمونه برای اندازه گیری ویژگی فیزیکی، آناتومیکی، شیمیایی و خمیر چوب

مرحله ی سوم: جدا سازی الیاف

مرحله ی چهارم: پس از پایان زمان پخت مقوا، جدا سازی الیاف انجام می شوند و خمیر پاکت ها با استفاده از الک 200 مش شست و شو داده می شوند. معمولا هر پخت با سه بار تکرار انجام می شود.

کیفیت خمیر کاغذ یا مقوا به ابعاد الیاف آن ها و فرآیند خمیر سازی مورد استفاده بستگی دارد و کاغذ حاصل از فرآیند شیمیایی کرافت مستحکم تر از سایر فرآیند ها می باشد. جالب است بدانید که هر کشوری بنابر اراضی نوع و تعداد درختان موجود اقدام استان خوزستان برای تامین ماده ی اولیه ی صنایع نساجی و گونی بافی و یا تهیه محصولات سنتی مثل ریسمان، طناب به کشت کنف اختصاص داشته است. در موسسه ی تحقیقات مرکزی خمیر و کاغذ هند تحقیقات نشان داده که کیفیت خمیر کاغذ شیمایی ساقه از خمیر کاغذ شیمیایی بامبو بالا تر بوده. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

چاپ و تولید پاکت درب روی عرض

 

پاکت درب روی عرض:

هر فردی پاکت های گوناگونی را در طول زندگی خود دیده است. معمولا از پاکت برای قرار دادن و حفاظت کاغذ استفاده می کنند. پاکت درب روی عرض پاکتی است که درب آن از قسمت عرضی بسته می شود و معمولا با چسب بسته می شود به دلیل طراحی زیبای پاکت درب روی عرض، این نوع پاکت توجه بسیاری از سفارش دهندگان را به خود معطوف کرده است. برای تولید صنایع دستی مانند پاکت داشتن کمی خلاقیت باعث می شود تا طرح های زیبا و جدیدی خلق شوند. پاکت سازی که نوعی از بسته بندی محصولات در ابعاد کوچک به شمار می آید، امروزه به عنوان یکی از صنایع پرسود دنیا تبدیل و رشته های تخصصی ویژه های برای آن ایجاد شده است. گرچه پاکت درب روی عرض دارای طرح خاصی نیست اما شما می توانید از این پاکت علاوه بر ست اداری، در اهدای هدایای تبلیغاتی با طرح های اختصاصی استفاده کنید. زمانی که از پاکت درب روی عرض برای هدیه استفاده می کنید تمام معادلات و استاندارد های قبلی قابل تغییر هستند. طرح ها شکل فانتزی به خود می گیرند و نوشته ها و فونت روی پاکت شکلی صمیمانه تری خواهند داشت.برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

چاپ و تولید پاکت درب روی عرض