تقویم و سررسید

سررسید با جلد آهنربایی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

سررسید با جلد آهنربایی

تصور کنید کتابی را دارید که جلد آن پس از اتمام استفاده مانند آهنربایی عمل کرده و به یکدیگر چسبانبده شوند، این کار چه فوایدی دارد؟ ممکن است شما اوراقی را در سررسید گذاشته و بیم آن را داشته باشید که اوراق از سررسید خارج نشوند. راه حلی که به نظر می رسد این است که باید تغییراتی در تکنولوژی ساخت و تولید سررسید بوجود آید تا از دغدغه های افراد بکاهد. سررسید با جلد آهنربایی یکی از ابتکارات تقریبا نویی است که وارد بازار شده و دارای ظاهری کاملا زیبا نیز می باشد.

سررسید-با-جلد-آهنربایی

تولید سررسید با جلد آهنربایی

قوی ترین تاجران و کارآفرینان سنتی ما وقتی می خواستند فعالیتی را آغاز کنند معمولا از کنج کارخانه های خود به مقوله ی تولید و این که چه کالایی تولید کنند و چه تعداد کارگر به استخدام در آورند و... نگاه می کردند که این اقتضای زمان آن ها بود. در این میان موضوعی وجود داشت که همیشه تبدیل به پاشنه آشیل آن ها می شد و هنوز هم می شود. آن هم این بوده که محصول تولیدی ما که به سمع و نظر مشتری رسیده و برای آن، قیمت گذاری هم صورت گرفته است، چگونه به دست او رسانده شود؟ در واقع دیگر بحث توزیع سررسید با جلد آهنربایی تبدیل به مشکل می شده است. در وهله ی اول تولید کنندگان تازه کار می گویند که توزیع، پیچیدگی خاصی ندارد و به هر حال کالای خود را توزیع می کنیم و نهایتش این است که چهار تا ماشین می گیریم و این گونه کالایمان را به دست مشتری می رسانیم. در واقع موضوع در این مرحله تا حدود زیادی ساده سازی می شود. اتفاقا اگر بررسی دقیقی روی توزیع سررسید با جلد آهنربایی انجام دهیم، متوجه می شویم که سختی هایش اگر از تولید بیش تر نباشد، کمتر نیست. خیلی از تولید کنندگان خوب به دلیل ساده انگاری مقوله ی توزیع به مشکلات عدیده بر می خورند و تا ورشکستگی پیش می روند.

توزیع سررسید با جلد آهنربایی

بر این اساس می توان گفت که توزیع سررسید با جلد آهنربایی مقوله ای سهل ممتنع است. یعنی در ظاهر ساده به نظر می رسد اما در اجرا و عمل، کار بسیار دشواری خواهد بود. شما در متون کلاسیک بازاریابی در زمینه ی توزیع به جمله ی عمیقی بر می خورید که می گوید: Marketing is Distribution یعنی بازاریابی توزیع است. در بازاریابی سه راهبرد مادر را می توانیم برای توزیع، شناسایی کنیم. راهبرد یا استراتژی اول استراتژی توزیع انحصاری است که در آن محصول شما در یک فروشگاه یا شعبه یا نمایندگی که صرفا همین محصول شما را می فروشد، به مشتری عرضه می شود. استراتژی دوم توزیع انتخابی است در این روش قرار نیست فروشگاه ها صرفا سررسید با جلد آهنربایی ما را عرضه کنند، بلکه می خواهیم در یکسری از فروشگاه های منتخب سررسید با جلد آهنربایی ما عرضه شود. استراتژی سوم توزیع، استراتژی توزیع مویرگی است. اصطلاح توزیع مویرگی مختص کشور ماست و کلمه ای انگلیسی محسوب نمی شود. اصطلاح مویرگی مطابق با اقتضائات بازار ایران شکل گرفته است.