ملزومات رستوران و فست فود

نایلون غذا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

نایلون غذا

در دنیای امروز که مواد غذایی، رستوران ها ، فست فود ها و ... از جایگاه ویژه ای میان مردم برخوردار شده اند، بسته بندی نیز توانسته نقش مهمی را در بر بگیرد. بسته بندی های غذا می توانند با شکل ، جنس و مدل های مختلف نظیر نایلون غذا، جعبه بیرون بر ، جعبه کشویی و ... ظاهر شوند.

مفهوم بسته بندی

همان طور که گفته شد نایلون غذا به عنوان یکی از روش های بسته بندی شناخته می شود اما مفهوم اصلی بسته بندی چیست و چه کاربردی دارد؟ بسته بندی را می توان به عنوان پلی میان تولید کننده و مصرف کننده دانست که در سالم رساندن کالای بسته بندی شده به دست مشتریان کمک می کند. همچنین بسته بندی افزون بر این حفاظت از مواد غذایی، نقش دیگری نیز بر عهده دارد و آن شناساندن کالا به خریدار است این شناساندن از طریق درج لوگو و تبلیغات بر روی نایلون غذا انجام می شود.

نایلون غذا نقش مهمی را در ماندگاری، حفاظت، نگهداری، سهولت و دوام اغذیه ها در طی حمل و نقل ایفا می کند. علاوه بر اینها، بسته بندی مناسب و شکیل در بازاریابی و جلب رضایت مشتری نقش بسزایی دارد که این امر هم در بازار داخلی و هم در امور صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

روش های بسته بندی با نایلون غذا

بسته بندی  با نایلون غذا می تواند به روش های مختلفی صورت بگیرد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:

  • بسته بندی با نایلون غذا به شیوه دستی : این روش را می توان برای منازل و صنایع غذایی کوچک مناسب دانست.
  • بسته بندی با نایلون غذا به شیوه نیمه اتومات : این نوع بسته بندی بوسیله کابین شیرینگ است که برای صنایع کوچک و قطعات سبک با تیراژ تولید کم مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های استفاده از نایلون غذا

  1. نایلون غذا کم حجم است در نتیجه در مواقعی که حجم جایگیری غذا به عنوان مشکلی اساسی در نظر گرفته می شود می تواند مفید عمل کند.
  2. از ویژگی های استفاده نمودن از نایلون غذا در فضا سازی محلی است که می تواند درجه گرما یا سردی غذا را حفظ کند در نتیجه غذای ارسالی زمانی که به دست مشتری می رسد همچنان گرم و تازه است. در نتیجه می توان اینگونه بیان کرد که نایلون غذا همچون عایق حرارتی عمل می کند.
  3. می توانید از آن به صورت ترکیبی استفاده کنید، برای مثال ساندویچ ها را در نایلون غذا پک کرده و سپس آن ها را در جعبه های مورد نظر با آرم و لوگوی رستورانتان پک کنید.

خلاقیت در استفاده از نایلون غذا

می توانید در استفاده از نایلون غذا خلاقیت را نیز دخیل کنید برای مثال می توانید لوگو و نام رستوران را بر روی این پک های وکیوم شده چاپ نمایید و یا اگر نمی خواهید هزینه ای جهت چاپ بر روی نایلون ها پرداخت کنید می توانید از برچسب های دارای لوگوی رستورانتان استفاده کنید با این کار برند خود را بهتر مورد نمایش می گذارید.