ملزومات رستوران و فست فود

جعبه پیتزا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در اصول بازاریابی ، بسته بندی مواد غذایی به خصوص در رستوران های بیرون بر نظیر فست فود ها می تواند تاثیر بسیاری در جذب مشتری و جلب رضایت آن ها داشته باشد. در نتیجه امروز قصد داریم با ویژگی های یکی از پرکاربرد ترین جعبه های موجود در فست فود ها بیش تر آشنا شویم.

تاریخچه جعبه پیتزا

قدمت ساخت جعبه های پیتزا به قرن 19 میلادی باز می گردد در آن زمان آشپزان برای آنکه بتوانند پیتزاهای پخته شده توسط خود را به فروشندگان خیابانی برسانند از ظروف دایره ای شکل مسی استفاده می کردند این امر تا زمانی که بسته بندی های بازیافتی از محبوبیت خاصی برخوردار شوند ادامه یافت.

بعد از جنگ جهانی دوم و شناخته شدن پیتزا در میان عموم مردم و انتخاب آن به عنوان محبوب ترین غذا باعث شد تا سرویس های تحویل پیتزا ایجاد شوند، در ابتدای کار این سرویس ها از جعبه های مقوایی مانند شیرینی فروشی ها استفاده شد که متاسفانه به دلیل روغنی ، خیس و یا شکسته شدن جعبه ها ایدۀ مناسبی نبود.

بنابراین در سال 1963 عده ای تصمیم به ساخت جعبه ای مخصوص برای پیتزا نمودند که ویژگی های مشابهی با جعبه های امروزی داشت.

ویژگی های جعبه پیتزا

درست است که شکل و طراحی جعبه ها می تواند متفاوت باشد اما سه ویژگی اصلی در ساخت جعبه پیتزا وجود دارد که به حفظ کیفیت محتویات آن کمک می کند.

استحکام و قابلیت بسته‌بندی

علاوه بر ساختار هندسی جعبه، نوع کاغذ و مقوای استفاده شده در آن نیز می تواند به میزان استحکام جعبه کمک کند. به همین دلیل برای ساخت فضای خارجی جعبه های پیتزا از مقوای فیبر جامد یا مقوای کرکره ای استفاده می کنند که با توجه به هزینه پایینی که دارند از ویژگی های خاص بسیاری برخوردارند. اما برای بخش داخلی از مقوای سینگل استفاده می شود که  علاوه بر تاثیر گذاری دراستحکام باعث مقاومت بیش تر جعبه در برابر رطوبت و روغن نیز می گردد.

عایق حرارتی و تنظیم کننده رطوبت

از اصلی ترین ویژگی های موجود در جعبه پیتزا باید به حفظ کیفیت پیتزای درون آن اشاره کرد تا در جریان حمل و نقل پیتزای پخته شده کمترین کاهش کیفیت ممکنه را در بر داشته باشد. در نتیجه می توان این چنین بیان نمود که جعبه پیتزا دارای  دو وظیفه اصلی است.

  1. عایق بودن جعبه در برابر هوای سرد بیرون
  2. محافظت در مقابل  نرم و خیس شدن جعبه با بخار پیتزا

محافظ پیتزا

حتماً شده که به هنگام باز کردن درب جعبه پیتزا پلاستیک دایره ای شکلی را مشاهده کنید که دارای پایه می باشد، این پایه برای اولین بار در آمریکا به عنوان محافظ پیتزا اختراع شد. استفاده از محافظ پیتزا باعث عدم تماس درب جعبه با پیتزا شده و همچنین از چسبیدن موادی مانند پنیر پیتزا به درب آن به‌هنگام حمل جلوگیری می‌کند.

همانطور که گفته شد استفاده از ویژگی های بالا می تواند به شما در عرضه محصولی با کیفیت تر کمک کند که این امر رضایت مشتری را به همراه خواهد داشت.