جعبه و بسته بندی

چاپ و تولید کارتن سایز بزرگ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ و تولید کارتن سایز بزرگ

کارتن های سایز بزرگ یا کارتن های اسباب کشی دارای جنس و مقاومت خاصی هستند. این کارتن ها از مقواهای بسیار ضخیم همراه با یونولیت تهیه می شوند. دلیل اصلی آن هم جلوگیری از ضربه دیدن اجسام داخل کارتن می باشد. گاهی اوقات از کارتن سایز بزرگ برای نگهداری اسباب و وسایل در انباری استفاده می شود. مثلا کارتن یخچال، بخاری، پنکه و ... در برخی از فصول سال غیر قابل استفاده هستند و می بایست در مکانی مثل اتاق خاص یا انباری نگهداری شوند و چه بهتر که با بسته بندی آن ها از تماس گرد و خاک و ایجاد ضربه جلوگیری به عمل آورد. با توجه به حیطه ی گسترده ی کاربرد کارتن سایز بزرگ ابعاد و گراماژ آن بسیار متغیر است اما ب طور کلی اندازه های استاندارد آن عبارتند از: 56طول . 32عرض . 36ارتفاع ، 60طول . 32عرض . 36ارتفاع ، 61طول . 32عرض . 35ارتفاع ، 60طول . 40عرض . 40ارتفاع ، 57طول . 32عرض . 38ارتفاع و... برای مشاهده نمونه کارتن های بزرگ اینجا کلیک کنید.

 

چاپ و تولید کارتن سایز بزرگ

 

طرز بسته بندی کارتن سایز بزرگ

برخی اوقات شما یا شرکت ها ی تولیدی کارتن سایز بزرگ را خریداری می کنید اما لازم است تا بسته بندی شوند و روکشی خاص بر روی آن ها قرار داده شود. در ابتدا سعی می کنیم پوشش بسته بندی را مطابق با محتویات کارتن سایز بزرگ هماهنگ کنی. وسایل لازم برای این کار عبارتند از: کاغذ، متر، مداد و خط کش، تیغ موکت بری، تخته لایی برش، چسب اسپری. در مرحله ی اول باید کارتن و سرپوش آن را اندازه بگیریم. طول کاغذ مورد نیاز برای کف کارتن سایز بزرگ دو برابر ارتفاع آن به اضافه طول کارتن به اضافه 2 سانتی متر برای برگرداندن آن برای یک سبد تمیز و مرتب می باشد. عرض آن دو برابر ارتفاع به اضافه عرض جعبه به اضافه حداقل 2 سانتی متر می باشد. اندازه کاغذ مورد نیاز برای سرپوش کارتن سایز بزرگ را به همین روش محاسبه می کنیم. دو تکه کاغذ را به اندازه های صحیح می بریم. تکه کوچک تر را به طوری که سمت روی آن پایین باشد، در مرکز سرپوش کارتن قرار می دهیم. به آرامی دو خط با زاویه قائم نسبت به یکدیگر از هر گوشه کارتن به لبه کاغذ می کشیم. در جلو و عقب 1 سانتی متر اضافه می کنیم تا گوشه ها تمیز و مرتب شوند. برای مشاهده نمونه کارتن های بزرگ اینجا کلیک کنید.

 

چاپ و تولید کارتن سایز بزرگ

 

کاغذ اضافی را بریده سپس شکاف هایی را از لبه به طرف پایین تا هر گوشه کارتن می بریم به طوری که 1 سانتی متر های اضافه بخش های آویزان کوچکی را تشکیل دهند. در آخرین مرحله اسپری چسب را سمت پشت کاغذ زده و کارتن سایز بزرگ را وسط آن قرار می دهیم. در طرف پشت و جلو کاغذ را تا می کنیم و آن را در جای خود تا لبه های اطراف و تا پایین داخل سرپوش فشار داده و محکم می کنیم. بخش های آویخته گوشه را روی انتهای آن ها تا زده و گرد می کنیم. کاغذ را در جای خود روی دو انتها و داخل سرپوش تا می زنیم و فشار می دهیم. بخش های آویخته را از جلو و پشت می خوابانیم و کل مرحله را برای کف کارتن تکرار می کنیم. برای مشاهده نمونه کارتن های بزرگ اینجا کلیک کنید.