جعبه و بسته بندی

جعبه با مقوای پشت سفید

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه با مقوای پشت سفید

این موضوع خیلی مهم است که برای ساخت جعبه ها از مقوا ها با ضخامت درست استفاده کنید زیرا اگر مقوا زیاد نازک و سبک باشد خوب شکل نمی گیرد و به همان اندازه هم مقوا نباید خیلی ضخیم و کلفت باشد، چون که هنگام تا زدن ممکن است که پاره شود.  برای مشاهده انواع جعبه های پشت سفید اینجا کلیک کنید.

 

جعبه با مقوای پشت سفید

 

بنابر این مقوای 150- 180 گرمی برای درست کردن جعبه های خیلی کوچک مناسب است و برای ساخت جعبه های بزرگتر از مقوای 190- 220 گرمی استفاده شود. بهترین روش برای تا زدن جعبه با مقوای پشت سفید این است که تا زدن را با انواع ضخامت ها آزمایش کرد تا معلوم شود کدام مقوا برای ساخت جعبه مناسب تر است. خوب است بدانید که مقوا های مختلف خاتمه و پایان متفاوتی خواهند داشت بعضی از آن ها کاملا صاف، اغلب شفاف، در صورتی دیگر برخی از آن ها سطحی ناصاف و زمخت دارند و ممکن است که سوراخ هایی روی سطح آن ها دیده شود. البته حق انتخاب همیشه با مشتری است اما پیشنهاد ما برای انتخاب مقوای جعبه مقوا های پشت سفید و پشت طوسی می باشند. برای ساخت جعبه با مقوای پشت سفید از لوازم ضروری همچون کاغذ، مقوا، نوار چسب، کاربن، موچین، کارتک طراحی، سوزن رفو گری، چسب مایع، پانچ، میل بافتنی، کلیپس کاغذ، مداد، دستگاه فتوکپی، خط کش، پرگار، گونیا و کاغذ الگو استفاده می شود. دستگاه فتوکپی آسان ترین راه برای انتقال الگو روی کاغذ یا مقوا می باشد و همچنین برای بزرگ یا کوچک کردن الگو بسیار عالی است که بعد از آن می توانید از روی آن به وسیله کاربن آن را روی مقوا یا کاغذ انتقال دهید. برای مشاهده انواع جعبه های پشت سفید اینجا کلیک کنید.

 

جعبه با مقوای پشت سفید

 

پاپیون و روبان های جعبه با مقوای پشت سفید

اغلب پاپیون ها و روبان ها هستند که ظاهری زیبا و جذاب به بسته بندی هدیه شما می دهند. بعضی از روبان ها مدر و مات، بعضی دیگر شفاف می باشند و جعبه ساز باید از روبان هایی که رنگ آن ها هماهنگ با مقوای پشت سفید است، استفاده کند. برای پایپون های بزرگ سازنده به روبانی نیاز دارد که بعد از تا زدن و پاپیون کردن به صورت شق و رق بماند و بهتر است که از روبان هایی که از الیاف مصنوعی باشند، استفاده کرد زیرا از روبان های ابریشمی بهتر شکل می گیرند و سازنده می تواند آن ها را به صورت رلی از بازار در عرض ها و رنگ های گوناگون تهیه کند. روبان ها را می توان با لبه ی قیچی یا چاقو به صورت فرفری و پیچ فرم داد. اگر از روبان های ابریشمی که در رنگ های زیبا و عرض های مختلف موجود هستند در ساخت جعبه با مقوای پشت سفید استفاده می کنیم باید قیل از استفاده آن ها را از سمت پشت کی اتو بکشیم و یا این که روی آن ها را یک تکه پارچه مرطوب قرار دهیم و اتو بزنیم تا چروک های آن از بین برود. اگر هم می خواهید تا جعبه با مقوای پشت سفید خیلی ساده به نظر بیاید می توان از روبان های کاغذی یا الیاف رافیا استفاده کنید.برای مشاهده انواع جعبه های پشت سفید اینجا کلیک کنید.