جعبه و بسته بندی

جعبه ی چاپي

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه ي چاپي

جعبه ها محصولاتي هستند که براي زيبا سازي و همچنين محافظت از اقلام درونشان مورد استفاده قرار ميگيرند. در واقع در کنار استفاده ي ذکر شده، اين محصولات جنبه ي تبليغاتي نيز دارند. از جمله جعبه هايي که براي تبليغات مناسب هستند مي توان جعبه هاي چاپي را نام برد. جعبه هاي چاپي در واقع همان جعبه هاي معمولي هستند که طرح، برند، نام فروشگاه شما و يا... بر روي آن ها چاپ مي شود. روش هاي چاپ در جعبه هاي چاپي متفاوت هستند. برای مشاهده نمونه جعبه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

جعبه ي چاپي

 

اگر بخواهيم اين چاپ ها را به دو شيوه ي کلي تقسيم کنيم ميتوانيم چاپ متداول و چاپ غيرتماسي را نام ببريم.در جعبه هاي چاپي با شيوه ي متداول نياز است که مرکب از طريق يک واسط مانند شابلون، کليشه و...در قالب هاي مختلف به سطح چاپ شونده منتقل مي شوند. در چاپ هاي غير تماسي در جعبه هاي چاپي در واقع مرکب بدون واسطه بر روي سطحي که ميخواهد طرح بخورد قرار مي گيرد. شيوه هاي چاپ در واقع يک مقوله ي گسترده است که ما نميخواهيم در اين متن به آن بپردازيم بلکه تنها ميخواستيم ذهنيتي در مورد چاپ بر روي جعبه هاي چاپي در ذهنتان ايجاد کنيم. زمانيکه از کاغذ ويا مقواي گلاسه براي چاپ استفاده مي شود براي محافظت بيشتر از سطح چاپ شده روش هاي خاصي به کار ميگيرند. براي محافظت از سطح جعبه هاي چاپي به سه روش اقدام ميکنند.1- روکش سلفون. 2- روکش يووي. 3- روکش ورني. برای مشاهده نمونه جعبه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

خصوصیات جعبه ي چاپي

هنگام سفارش جعبه ی خود بهتر است به نوع مقوا و قابلیت تاخوری و تاشویی آن دقت کنید. اگر مقوای سفارشی شما به گونه ای باشد که رد تا در آن دیده شود جذابیت خود را از دست می دهد بخصوص زمانیکه در محل تا قرار باشد طرحی چاپ شود زیبایی که باید داشته باشد را از دست می دهد. حال اينکه چرا جعبه هاي چاپي اهميت دارند؟ بايد به اين نکته اشاره کنيم که هرچه طراحي شما بر روي جعبه ي چاپيتان زيباتر و شکيل تر باشد توجه بيشتري را جلب مي کند و از طرف ديگر اين جعبه هاي چاپي معرف کار و محصول شما هستند بنابراين درجه ي اهميت بالايي دارند. جعبه هاي چاپي با توجه به کاربردی که دارند می توانند در طرح های مختلف تولید شوند. بهتر است در هنگام سفارش جعبه های چاپی، اگر امکانش را دارید به هماهنگی نوع محصول و جعبه ای که می خواهید برای آن استفاده کنید دقت کنید در این صورت طرح جعبه ی چاپی شما به راحتی می تواند یادآور محصول و یا برند و نام فروشگاه باشد. و این به مشتری شما کمک می کند فروشگاه شما را به یاد بسپارد.کیفیت نهایی جعبه ی چاپی شما نیز اهمیت بالایی دارد. اینکه مقاومت جعبه و سایز آن برای محصولتان مناسب باشد و یا این موضوع که طرح شما تمیز و به درستی چاپ شده باشد هم مهم و قابل توجه است. جعبه های چاپی ای که شکیل و زیبا باشند نظر دیگر افراد را نیز جلب می کنند و این به معنی تبلیغات جعبه برای شما می باشد. برای مشاهده نمونه جعبه های بیشتر اینجا کلیک کنید.