فیلم تبلیغاتی

تدوین تیزرهای تبلیغاتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

شاید تا به حال درباره تدوین فیلم مطالبی را خوانده باشید. اما در این قسمت می خواهیم شما را با تکنیک های تدوین فیلم های تبلیغاتی آشنا سازیم.

تدوین یعنی گرد آوری. کار دویگر به طرور خلاصه ترکیب و دسته بندی سکانس های مختلف فیلم و همراه کردن آن با موسیقی، صدا و افکت های سینمایی است. یک تدوینگر مثل کارگردان مجموعه تولیدی، باید با مراحل مختلف ساخت فیلم آگاه باشد. تدوین ترکیب تکنیک و خلاقیت است. خلاقیت هم به تجربه ی کاری وابسته است.

یک تدوینگر باید با نرم افزارهای لازم و به روز در زمینه ی تیزرهای تبلیغاتی و موزیک ویدئو ، کمک به پیش تولید در رابطه با ساخت تیزرهای تبلیغاتی و موزیک ویدئو، توانایی ساخت وله و موزیک ویدئو ، نحوه نوشتن فیلم نامه ی تیزر ، شعار تبلیغاتی ، کار در اتاق فکر و ایده و ساخت ایده خلاق آشنا باشد.

مرحله ی 1:در تدوین فیلم های تبلیغاتی باید از شروع تدوین با فریم‌های سبک و صداهای موقتی چهارچوب ایده خود را مشخص کنیم. این کار پایه ای ترین اقدام تدوین است.
مرحله ی 2: برش سردستی را با اضافه کردن تصاویر گرافیکی، صداهای نهایی و افکت بهبود می دهیم.
مرحله ی 3: با تغییر در رنگ، نور و زمانبندی روی مخاطب خود تأثیر بگذارید. رنگ ها گویای حقیقتند و از منظر روانشناسی حائز اهمیت فراوانی می باشند.
مرحله ی 4: ، چگونگی کار با لایه‌های مختلف صدا، فیلترهای صدا و تنظیم میزان صدا را باید آموخت تا ترکیب صدایی مؤثر برای آگهی خود بسازیم.





نرم افزارهای تدوین فیلم های تبلیغاتی

آشنایی و کار با نرم افزارهای تدوین برای تدوینگر بسیار لازم است. نمونه هایی از نرم افزارهای تدیون برایتان شرح داده شده است.


 

نرم افزار 1: پریمیر پرو

کار این نرم افزار تغییر در واسط کاربری برای افزایش سرعت در ویرایش و تدوین فیلم ها ، پشتیبانی از اکثر فرمت های رایج تصاویر، پشتیبانی از اکثر فرمت های صوتی، پشتیبانی از اکثر فرمت های فیلم، سازگاری و قابلیت برقراری ارتباط میان انواع دوربین های فیلم برداری و عکاسی می باشد.

نرم افزار2: افترافکت

این نرم افزار دارای ویژگی هایی همچون امکان استفاده از فایل های سه بعدی سایر نرم افزارها ، لایه های متن و شکل به صورت دو بعدی و سه بعدی، ردیاب دوربین با امکانات جدید، ابزار کنترل حرکت، بهینه سازی و افزایش شتاب عملکرد، رنگ دقیق و عمیق و سیستم جدید موشن بلور پیکسلی می باشد.

نرم افزار 3: Sony Vegas Pro

از ویژگی های این نرم افزار محیط کاربری بسیار جذاب و ساده، ترکیب بندی و جداسازی رنگ ها با بهترین حالات ممکن، پشتیبانی از فرمت های مختلف در یک کار ویرایش، ویرایش در طول مدت پخش مدیاها، پشتیبانی از اکثر فرمت های صوتی و تصویری موجود و خروجی نرم افزار با بهترین کیفیت است.

نرم افزار 4: PowerDirector

از خصوصیات بارز این نرم افزار قابلیت Capture کردن از انواع دستگاه های قابل حمل و انواع دوربین فیلم برداری، محیط کاری حرفه ای و بسیار جذاب، افکت های متعدد و بسیار زیبا، پشتیبانی از صدای بسیار با کیفیت دالبی دیجیتال، ساخت منوهای فوق العاده حرفه ای اما بسیار ساده برای ویدئو دی وی دی می باشد.