فیلم تبلیغاتی

بهترین فیلم های تبلیغاتی دنیا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

فیلم های تبلیغاتی بسیاری در صنایع گوناگون، با توجه به گستره ی بازار، مشتریان، فرهنگ ها، قومیت ها و ملیت ها تولید و طراحی می شود. المان های مختلقی را باید در طراحی فیلم های تبلیغی به کار برد به خصوص اگر گستره ی فیلم های تبلیغی به صورت بین المللی باشد. آن وقت است که تخصص و تجربه حرف اول را می زند و شما به ناچار باید در جست و جوی راهی باشید تا بتوانید با تاثیر گذاری هر چه بیشتر مخاطبان، طرفداران و مشتریان واقعی بیشتری را جذب کنید.

 در این راستا می بایست از تجربه های موفق درس گرفت. اما این بدان معنا نیست که شما این تبلیغات را کپی کنید. چرا که کپی کردن جزو خلاقیت محسوب نمی شود. شما باید خودتان یاد بگیرید که چگونه فیلم ها را آنالیز کرده و مطابق با فرهنگ خودتان خلاقیت لازمه را به کار ببرید. از معروف ترین فیلم های تبلیغی دنیا می توان به تبلیغات خلاقانه کمپانی اپل اشاره کرد. اغلب تبلیغات شرکت اپل به معرفی محصول و کاربرد آن ها می پردازد. تهیه کلیپ های کوتاه، جامع ، جذاب با تصاویر و کادر بندی منحصر به فرد بر جذابیت فیلم های تبلیغاتی اپل می افزاید. مثال دیگر کمپانی تسلا موتورز است. خلاقیت اصلی تبلیغات این کمپانی در متن تبلیغ نهفته است، متون قوی که راوی آن را بیان می کند آن را از سایر رقبا متمایز می سازد. در ایران هم شاهد تبلیغاتی هستیم که برایمان جذاب است، به خصوص شرکت های اینترنتی و یا با گستره فعالیت در فضای مجازی استقبال خوبی از جدیدترین تبلیغ ها می کنند.


نمونه هایی از بهترین فیلم های تبلیغاتی

اولین مثال: بازی های رایانه ای یکی از پرسود ترین صنعت دنیا است. یکی از ویدیو های تیلیغاتی محبوب ویدئو آپدیت بازی کلش آو کلنز است. در این ویدیو خصوصیات منحصر به فرد این بازی  کاملاً آشکار و محسوس معرفی می شود.  به علاوه از دیگر ویژگی های این ویدیوی تبیغی نمایش ویژگی‌های جدید،  توجیه بازیکنان سابق ، استفاده از خلاقیت و طنزو درگیر کردن ذهن بینندگان می باشد. تاثیر گذاری این ویدیو تا حدی است که اغلب مخاطبان منتظر نسخه جدید بازی کلش آو کلنز هستند.

 دومین مثال: تقریبا تمامی افراد با شرکت اپل آشنا هستند. کنفرانس های تبلیغاتی اپل بسیار مرسوم است. مهم‌ترین رخدادهای شرکت اپل در کنفرانس های سالیانه توسط مدیران ارشد شرکت، به اطلاع حضور عموم می رسد.  معرفی محصول، کاربرد محصول، کفرانس جذاب، خلاق، همراه با بیانی طنزگونه، توجه به کوچک ‌ترین جزئیات و توجه به اقشار مختلف مردم از خصوصیات بارز کنفرانس های سالیانه شرکت اپل است. این کنفرانس ها بر دستگاه‌های اپل، که زندگی افراد و اقشار مختلفی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، برنامه زندگی افرادی که از موبایل، آیپد و اپل واچ خود برای بازی کردن، ورزش کردن، تماس تصویری، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، مسیریابی و دوربین‌های موبایل استفاده می کنند همراه با استفاده  سنین، اقشار و ملیت‌های گوناگون تاکید دارد. ویدیو 2017اپل مورد استقبال عموم قرار گرفته است.
 

سومین مثال: آیا تا به حال نام شرکت اتومبیل‌سازی AUDI  به گوشتان خورده است؟ این شرکت ویدیویی ساخته که در آن محصولات نسل جدید شرکت را تبلیغ کرده است.  داستان پردازی جالب این ویدیو باعث شده تا مشاهده کنندگان این ویدیو از آن خسته نشوند.