چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال کارت پرسنلی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال کارت پرسنلی

کارت های پی وی سی از نوعی پلاستیک فشرده با نام پلی وینیل کلراید ساخته می شوند که به اختصار آنها را کارت های پی وی سی ( PVC ) می نامند و امروزه به عنوان یکی از مهمترین محصولات صنعت پتروشیمی شناخته می شوند. این نمونه از کارت ها در مقایسه با کارت های مقوایی و کاغذی از مقاومت بالاتری برخوردار هستند, به همین دلیل در برابر گرما و سرما آسیبی نمی بیند و به دلیل مواد بکار رفته در آن نیز دارای ماندگاری بیشتری میباشند. همچنین باید گفت این کارت ها دارای انعطاف بالایی هستند که موجب محافظت آن ها در برابر فشار و ضربه های احتمالی میگردد. از ویژگی های خوب و قابل توجه کارت های پی وی سی, میتوان به سازگاری آن ها با محیط زیست اشاره نمود, زیرا در تولید و ساخت آن ها از هیچ کاغذی استفاده نشده است و به دلیل تمام ویژگی های ذکر شده در بالا باید بدانید که این نمونه از کارت ها از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند و توانسته اند نظر مشتریان بسیاری را به سوی خود جلب نمایند. برای مشاهده نمونه کارت های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 

چاپ دیجیتال کارت پرسنلی کارت های پی وی سی کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه به معرفی سه نوع ساده، دیجیتال و مغناطیسی آن ها  می پردازیم. کارت دانشجویی، کارت پرسنلی، کارت ویزیت، کارت حمل و نقل عمومی و ...


کارت پرسنلی
این دسته از کارت ها با هدف شناسایی پرسنل از سوی سازمان ها و شرکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.


 کارت های پرسنلی در دو نوع ساده و دیجیتال تولید می گردند

 

کارت پرسنلی PVC ساده
 این نمونه از کارت های پرسنلی هیچ اطلاعاتی را در خود ذخیره ندارد و تنها مشخصات کارمندان بر روی آن ها چاپ  می شود.

 

کارت پرسنلی PVC  دیجیتال
کاربرد این نمونه از کارت ها در مجموعه های بزرگی همچون سازمان ها، بیمارستان ها و اماکن دولتی به منظور حضور و غیاب کارکنان، کنترل دسترسی یا مدیریت پرسنل است. کارت هوشمند یا همان دیجیتال اطلاعات  فرد را در خود ذخیره دارد و اطلاعات آن توسط دستگاه کارت خوان قابل خواندن می باشد. برای مشاهده نمونه کارت های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.


 

چاپ دیجیتال کارت پرسنلی

 

یکی از دغدغه های اصلی و مورد توجه هر سازمان یا شرکت معتبر، چاپ دیجیتال کارت پرسنلی با کیفیت است. کیفیت کارت پرسنلی چه از لحاظ  طراحی و چه از لحاظ  چاپ از درجه اهمیت فوق العاده ای برخوردار است, زیرا این نوع از کارت ها در واقع معرف مجموعه مربوطه می باشد. هر چقدر کارت پرسنلی از استقامت بالاتری برخوردار باشد در نتیجه می توان به مدت طولانی تری از آن استفاده کرد. این نمونه از کارت ها در اندازه های مختلف تولید می گردند.

کارت های پرسنلی PVC با استفاده از روش دیجیتال و با کمک دستگاه چاپ مخصوص این کارت یا همان کارت پرینتر، چاپ و تولید می گردند.  
دستگاه کارت پرینتر دارای دو نوع کارت پرینتر چاپ مستقیم
DTC و کارت پرینتر چاپ غیر مستقیم HDP می باشد.


مقایسه چاپ دیجیتال مستقیم و چاپ دیجیتال غیرمستقیم

در چاپ دیجیتال کارت پرسنلی به روش مستقیم ,رنگ مستقیما بر روی کارت انتقال داده شده که موجب ماندگاری کمتر آن میگردد. اما در روش غیر مستقیم کارت با یک لایه لمینت پوشش داده می شود که بر خلاف روش مستقیم ماندگاری بالایی را برای کارت به وجود می آورد. برای مشاهده نمونه کارت های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.