چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال قبض

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال قبض

تعریف چاپ:

در اصطلاح به انتقال مطالب ( نوشته، اعداد، تصاویر و علائم ) بر روی یک حامل فرم و انتقال آن بر روی یک سطح چاپ شونده و تکثیر آن به تعداد زیاد ( بیش از یک عدد ) چاپ گفته می شود.

 

چاپ دیجیتال قبض

 

کاربردهای چاپ:

در زمان های قدیم چاپ تنها محدود به کاغذ بود, اما امروزه با پیشرفت صنعت چاپ، به هر چیزی که در اطرافمان است از قبیل کتاب ، مداد، خودکار، پاکت ، دفترچه ، انواع پلاستیک ، البسه ، وسایل صوتی و تصویری، وسایل نقلیه، ساک دستی و . . . نگاه بیاندازیم اثر صنعت چاپ به خوبی قابل مشاهده است به بیان دیگر باید بگوییم که امروزه بر روی هر سطحی از جمله سطح صاف، ناهموار، مقعر , محدب و بر روی هر متریالی همچون مواد سلولزی، پارچه ای، شیشه ای، فلزی، چرمی، شیمیایی، نایلونی قابلیت چاپ وجود دارد.

انواع چاپ:

چاپ دارای مدل های مختلفی است که برای انتخاب چاپ مناسب توجه به آنچه که قرار است چاپ شود و آنچه که بر آن قرار است چاپ شود الزامی است. مهمترین روش های چاپ عبارت است از چاپ افست، چاپ فلسکو، چاپ سیلک اسکرین، چاپ لتر پرس، چاپ دیجیتال، چاپ فلت بد و چاپ هلیوگراور که در اینجا بطور مختصر به بیان ویژگی های چاپ دیجیتال می پردازیم. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال طرح هرم اینجا کلیک کنید.

چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال که با عنوان چاپ فوری تعداد پایین نیز شناخته می شود, در بین مشتریان و کارفرمایان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

مزیت های چاپ دیجیتال:

  1. تمامی کارهای چاپ و خدمات پس از چاپ دیجیتال تنها در یک دفترکار و با کمک پرینترهای رومیزی، صنعتی لیزری و جوهر افشان و دستگاه های چاپ لارج فرمت، امکان پذیر می باشد و اصلا نیازی به چاپخانه و دستگاه های بزرگ چاپ نیست
  2. روش دیجیتال نیازی به خدمات پیش از چاپ، همچون گرفتن فیلم، پلیت، زینک و مابقی موارد ندارد همچنین باید گفت چاپ صفحات مختلف کار در یک دور چاپ نیز امکان پذیر می باشد
  3. در روش دیجیتال چون خدمات پیش از چاپ وجود ندارد هرگونه چاپ با تیراژ پایین ( حتی یک عدد ) در مدت زمان کوتاه قابل انجام است.

 

چاپ دیجیتال قبض

 

کارایی های چاپ دیجیتال:

از چاپ دیجیتال در موارد بسیاری همچون چاپ قبض، چاپ کارت پرسنلی، چاپ کارت پی وی سی، چاپ فاکتور، چاپ قبض رسید و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود و به طور کل باید بگوییم این روش به منظور همه مصارف تبلیغاتی و اداری در تیراژ پایین بسیار ایده آل می باشد ادامه مطلب را به توضیح چاپ دیجیتال قبض اختصاص می دهیم. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال طرح هرم اینجا کلیک کنید.

چاپ دیجیتال قبض:

قبض ها دارای انواع مختلفی هستند که از لحاظ شکل، اندازه و کارایی با یکدیگر متفاوتند قبض هایی که با روش دیجیتال چاپ می شوند علاوه بر اعتبار بخشیدن به کار فروشنده به مشتری نیز اطمینان خاطر می دهند. آن چیزی که در امر چاپ دیجیتال قبض مسلم می باشد این است که هر چقدر کیفیت دستگاه چاپ بالاتر باشد قبض نیز از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود بنابراین برای سفارش چاپ دیجیتال قبض باید به مراکز معتبر رجوع کرد زیرا این مراکز برای کار خود و خواسته مشتری ارزش قائل هستند و با استفاده از دستگاه های با کیفیت و سطح بالای چاپ دیجیتال خود، قبض های با کیفیتی را ارائه می دهند چاپ قبوض به روش دیجیتال هم به صورت رنگی و هم به صورت سیاه و سفید امکان پذیر می باشد که بستگی به نظر مشتری دارد در آخر باید گفت چاپ دیجیتال قبض شاید به دلیل استهلاک بالای دستگاه های چاپ دیجیتال و مواد اولیه گران قیمت از هزینه بالایی برخوردار باشد اما برای چاپ فوری و کم تعداد قبوض بهترین گزینه می باشد. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال طرح هرم اینجا کلیک کنید.